Operationele en financiële gang van zaken Versterking van verantwoordelijkheid, beheersing en corporate governance Andere factoren die onze resultaten en vermogenspositie beïnvloeden Resultaten Ondernemingstructuur Ahold Jaarverslag 2004 dat alle programma's voor leveranciersbijdragen op cor porate niveau voor de 'broadline'- en ketendivisies volgt en daarover rapporteert. U.S. Foodservice is van plan SIS in 2005 verder te verbeteren door verfijning van de mogelijkheden ten aanzien van contracten en produc ten, verbetering van de analysemogelijkheden, de opzet van een internetportaal voor leveranciers en de bunde ling van de activiteiten om locale marketingbijdragen te volgen door het volgsysteem toe te passen voor locale leveranciersbijdragen. U.S. Foodservice heeft ook USFAST geïmplementeerd, het project voor de integra tie van systemen dat zich richt op vier belangrijke gebieden: (1) de integratie van meerdere financiële systemen in één of twee operationele kern platforms, (2) de verbetering van de applicaties voor onze afnemers, (3) de vorming van een ondernemingsbreed rapportage mechanisme, en (4) de ontwikkeling van applicaties met betrekking tot productiviteit in de leveringsketen. USFAST is ontworpen om door de gehele onderneming heen de integriteit, nauwkeurigheid en beschikbaarheid van informatie te verbeteren ter ondersteuning van de bedrijfsdoelstellingen van U.S. Foodservice. Stap 3 - Nastreven van winstgevende omzetgroei U.S. Foodservice richt zich op verbeteringen in zowel de klanten- als de productmix, in combinatie met initiatieven ter bevordering van de omzetgroei. Deze omvatten: vergroting van de mogelijkheden om de winstgevendheid van individuele klanten te beoordelen teneinde de nettowinst te verbeteren; gebruik van het proces van category management om het aandeel van huismerken in geselecteerde productcategorieën te vergroten; en concentratie op omzetgroei in de zogenaamde 'street sales' categorie, waar de winstmarge hoger is dan in de andere omzetcategorieën. 'Street customers' zijn in het algemeen onafhankelijke restaurants die door de eigenaar worden gedreven, scholen en andere afnemers waarmee de relatie wordt onderhouden door onze 'street based' vertegenwoordigersgroep. Als onderdeel van onze Road to Recovery-strategie hebben we tal van initiatieven en veranderingen geïmplementeerd om de verantwoordelijkheid te verduidelijken, onze interne beheersing te verbeteren en onze corporate governance te versterken. Voor aanvullende informatie zie Corporate governance. Wij verwachten dat het bedrijfsresultaat van U.S. Foodservice in Amerikaanse dollars vóór bijzondere waardevermindering en afschrijving van goodwill niet later dan in 2005 hoger dan 1,7% zal zijn. De volgende factoren hadden ook een belangrijke invloed op onze financiële resultaten en onze vermogenspositie. Een week extra in 2004. Onze resultaten in 2004 werden in vergelijking met 2003 en 2002 positief beïnvloed door het feit dat 2004 geconsolideerd en voor veel van onze werkmaatschappijen uit 53 weken bestond, terwijl 2003 en 2002 elk uit 52 weken bestonden. Wisselkoersen. Als een internationaal opererende onderneming met omvangrijke activiteiten in de Verenigde Staten zijn onze resultaten negatief beïnvloed door de verzwakking van de Amerikaanse dollar tegenover de euro. In 2004 bijvoorbeeld was de netto- omzet 6,5% lager dan het geval zou zijn geweest zonder wisselkoerseffecten. Voor nadere informatie over onze risico's met betrekking tot wisselkoersen zie Risicobeheer van financiële instrumenten en derivaten en Risicofactoren - Risico's met betrekking tot wisselkoersfluctuaties en renteschommelingen. Hieronder treft u een diagram aan van onze ondernemingsstructuur en een samenvatting in tabelvorm van onze geconsolideerde resultaten. Deze worden gevolgd door een bespreking van de resultaten van de belangrijkste bedrijfssegmenten en vervolgens van de ondernemingsresultaten. Deze bespreking dient te worden gelezen in samenhang met de geconsolideerde jaarrekening en de toelichting daarop, die opgenomen zijn in dit verslag. De jaarrekening is opgemaakt volgens NL GAAP. De volgende bespreking bevat toekomstgerichte uitspraken die risico's en onzekerheden inhouden die uitvoeriger worden besproken in Risicofactoren en Toekomstgerichte uitspraken - Waarschuwing. De werkelijke resultaten zouden materieel kunnen afwijken van toekomstige resultaten die worden uitgesproken of geïmpliceerd in de toekomstgerichte uitspraken. Onderstaand diagram toont onze structuur voor de werkmaatschappijen in 2004. Onze organisatiestructuur komt overeen met de bedrijfssegmenten conform de rapportage in onze geconsolideerde jaarrekening en de resultaten van de belangrijkste bedrijfssegmenten hierna.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 60