Waardeherstel bij U.S. Foodservice Ahold Jaarverslag 2004 zijn onze operationele doelstellingen voor food retail voor geheel 2006 een groei van de netto-omzet van 5%, een resultaat vóór rente, belasting en afschrijving (EBITA) van 5% en een rendement op de netto-activa van 14%. We zijn ook van plan om op alle belangrijke gebieden, zoals financiën, informatietechnologie (waaronder IT-platforms), human resources, ketenmanagement, inkoop en operaties, onze bedrijfsprocessen en systemen te harmoniseren teneinde de efficiency te verbeteren. Wij zijn bezig met de evaluatie van onze processen en systemen om het harmonisatieniveau voor elk van deze gebieden vast te stellen. Daarnaast werken we, zoals hiervoor al is vermeld, aan het wereldwijd uitbesteden van onze IT-platforms en onze niet-kern-IT-processen. In 2003 introduceerden we een driestappenplan om de waar de van U.S. Foodservice te herstellen. Dit plan bestond uit: (a) verbetering van de interne beheersing en corporate gover nance; (b) herstel van de winstgevendheid en de kasstroom; en (c) nastreven van winstgevende omzetgroei. Stap 1 - Verbetering van de interne beheersing en corporate governance Als onderdeel van onze Road to Recovery-strategie hebben we tal van initiatieven en veranderingen bij U.S. Foodservice geïmplementeerd om het afleggen van verantwoording te verduidelijken, de interne beheersing te verbeteren en onze corporate governance te versterken. Voor nadere informatie zie Corporate Governance elders in dit verslag. Stap 2 - Herstel van de winstgevendheid en de kasstroom Teneinde de winstgevendheid en de kasstroom te herstellen, heeft U.S. Foodservice een veelomvattend plan geïmplementeerd op de volgende vier hoofdgebieden: (1) Organisatorische verbeteringen. In 2004 werden aan zienlijke veranderingen aangebracht in de organisatie van U.S. Foodservice, zowel op het hoofdkantoor als in de buitendienst. In 2004 werd een nieuw management team gevormd, na de benoeming van de nieuwe CEO eind 2003. Wij reorganiseerden ook de buitendienst van U.S. Foodservice en hebben deze verdeeld in vier geo grafische 'broadline'-regio's en een 'keten'groep. De vorming van de regionale 'breadline'- en 'keten'groepen heeft tot doel de operaties lokaal beter te beheersen en de operationele besluitvorming en verantwoordelijkheid dichter bij de klant te leggen. (2) Verbetering van de inkoopfunctie. De belangrijkste initi atieven die op dit gebied in 2004 werden geïmplemen teerd, betroffen het volgende: - U.S. Foodservice heeft belangrijke veranderingen aangebracht in de organisatie en de beslissingsbevoegdheid met betrekking tot de inkoop op nationaal, regionaal en divisieniveau. Deze veranderingen zijn bedoeld om de service te verbeteren, voorraden te reduceren en de totale productkosten en daarmee verbonden transportkosten terug te dringen; - U.S. Foodservice heeft over een substantieel deel van de contracten opnieuw onderhandeld met de grootste leveranciers om de duidelijkheid in de contracten en de concurrentiekracht te verbeteren; ook zijn gestandaardiseerde en consistente contractvoorwaarden ontwikkeld, die beter aansluiten op de bedrijfsdoelstellingen van U.S. Foodservice op lange termijn. De herziene contracten die met deze grootste leveranciers zijn afgesloten, hebben in 2004 een bijdrage geleverd aan de verbeterde financiële gang van zaken bij U.S. Foodservice; en - U.S. Foodservice implementeerde in 2004 een lange-termijn-inkoopstrategie die gericht was op de optimalisatie van de prestaties in elke productcategorie. Deze strategie heeft tot doel een betere oriëntatie op de behoeften van de klant per productcategorie, zodat de inkoopinspanningen beter in lijn worden gebracht met deze behoeften. (3) Operationele verbeteringen. Een drijvende kracht achter de verbetering van de winst en de kasstroom van U.S. Foodservice is de implementatie van initiatieven op het gebied van operationele excellentie. De implementatie van de regionale buitendienststructuur in 2004 was de basis voor de uitvoering van operationele verbeteringen. Deze verbeteringen vallen uiteen in drie categorieën: (1) programma's, investeringen en trainingen voor voortdu rende verbeteringen op het gebied van veiligheid, zowel voor medewerkers als producten, (2) introductie van best practices en bewezen technologieën om de effi ciency en de service van de distributiecentra, alsmede de inkomende en uitgaande logistiek te verbeteren en (3) optimalisering van het distributienetwerk door de samenvoeging van overlappende locaties, investering in uitbreiding van strategische locaties en partnerships met derden. (4) Verbetering van systemen. U.S. Foodservice heeft een aantal initiatieven genomen om zijn systemen te verbe teren. In 2004 implementeerde U.S. Foodservice een gecentraliseerd leveranciers-informatiesysteem (SIS),

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 59