Overheidsregulering Regelgeving in de Verenigde Staten Ahold Jaarverslag 2004 is vrijgekomen uit de faciliteiten waarnaar de producent het afval heeft gestuurd voor vernietiging. Wij menen echter dat wij op dit moment geen potentiële materiële aansprakelijkheid hebben met betrekking tot enige van dergelijke verwerkingsfaciliteiten. De verwijdering van gevaarlijke stoffen of olieresten uit de grond of uit grondwater vindt plaats op enkele van onze faciliteiten. Op andere faciliteiten heeft onderzoek aangetoond dat grond en grondwater zijn vervuild met benzine of oliebestanddelen. De betreffende toezichthouders hebben echter geen verwijdering geëist op die locaties. Verder zijn enkele van onze faciliteiten gevestigd op locaties waar zich thans of vroeger benzinestations of andere industriële bedrijven bevinden of bevonden waar zich vervuiling door vroegere activiteiten zou kunnen hebben voorgedaan, maar er is geen milieu onderzoek uitgevoerd om de toestand van deze locaties vast te stellen. Na bestudering van de van toepassing zijnde wetgeving, de voorwaarden van de schadeloosstellingsovere enkomsten met de vroegere exploitanten van de faciliteiten of de huurvoorwaarden met de eigenaren of onze huurders zijn wij van oordeel dat een deel van de schoonmaakkosten voor de faciliteiten die in deze alinea worden beschreven kan worden afgewenteld op vroegere eigenaren of gebruikers van deze faciliteiten of op de huidige eigenaren of huurders van de onroerende zaak waarop de faciliteiten zich bevinden. Wij menen niet dat de schoonmaakkosten met betrekking tot deze faciliteiten die op ons worden afgewenteld onze vermogenspositie materieel zullen beïnvloeden. Als verkoper en distributeur van voedingsmiddelen in de Verenigde Staten zijn wij onderworpen aan tal van federale, staats- en lokale toezichthouders. Op federaal niveau zijn wij onderworpen aan de Federal Food, Drug and Cosmetic Act, de Bioterrorism Act en regelingen die zijn uitgevaardigd door de Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA). De FDA reguleert de productie- en opslageisen van voedingsmiddelen, receptvrije geneesmiddelen en farmaceutische producten met behulp van uiteenlopende regelingen, inclusief de actuele regulering op het gebied van 'good manufacturing practices'. Bovendien specificeert de FDA de normen ter identificering van bepaalde voedingsmiddelen en schrijft ze formaat en inhoud voor van bepaalde informatie op etiketten van voedingsmiddelen. Voor sommige productlijnen zijn we ook onderworpen aan de Federal Meat Inspection Act, de Poultry Products Inspection Act, de Perishable Agricultural Commodities Act, de Country of Origin Labeling Act en regels die in het kader daarvan zijn uitgevaardigd door het Amerikaanse Department of Agriculture (USDA). Het USDA stelt normen op voor productkwaliteit en hygiëne, inclusief de controle en etikettering van vlees en gevogelte, de sorteringswijze en commerciële acceptatie van verzendingen door onze leveranciers. Geldoverboekingsdiensten die in onze winkels worden aangeboden, zijn onderworpen aan de USA Patriot Act, die wordt uitgevoerd door het Amerikaanse Department of the Treasury. Onze activiteiten op het gebied van loterijen, alcohol en tabak worden gereguleerd op federaal- of staatsniveau. Wij en onze producten zijn ook onderworpen aan staats- en lokale regelgeving door maatregelen zoals vergunningen voor onze faciliteiten, de handhaving door staats- en lokale gezondheidsautoriteiten van staats- en lokale eisen voor onze producten en faciliteiten en regulering van onze handelsmethoden in relatie tot de verkoop van onze producten. Zaken op het gebied van reclame, weging van producten, marketing, etikettering en consumentenbescherming worden gereguleerd door instellingen en het openbaar ministerie op staatsniveau, die rechtsbevoegdheid hebben op het gebied van consumentenbeschermings- en antitrustverordeningen. Onze activiteiten op het gebied van geneesmiddelen zijn onderworpen aan federale, staats- en lokale reguleringen in vergunningen, onder andere door staatsorganen op het gebied van geneesmiddelen, reguleringen voor vergoedingen van ziektekosten en verzekeringsreguleringen van derden, evenals de Health Insurance Portability and Accountability Act en reguleringen die zijn uitgevaardigd door het Amerikaanse Department of Health and Human Services. Onze bedrijfspanden worden in de regel minstens eenmaal per jaar gecontroleerd door federale en/of staatsautoriteiten. Deze faciliteiten zijn ook onderworpen aan controles en reguleringen die zijn uitgevaardigd krachtens de Occupational Safety and Health Act door het Amerikaanse Department of Labor, die van ons eisen te voldoen aan bepaalde productie-, gezondheids- en veiligheidsnormen om onze medewerkers te beschermen tegen ongelukken. Ook dienen wij plannen op te stellen voor de overdracht van informatie over de gevaren van bepaalde chemicaliën die zich bevinden in sommige producten die wij distribueren.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 51