Overzicht van de bedrijfsactiviteiten CARHCO Bodegas Williams Humbert, S.A. Inkoopbronnen Milieuzaken Ahold Jaarverslag 2004 Eind 2004 exploiteerde Pingo Doce 178 supermarkten en Feira Nova 28 hypermarkten in Portugal. JMR heeft ook een belang van 50% in Funchalgest, SGPS, S.A., die eind 2004 12 Pingo Doce supermarkten en 2 Recheio Cash and Carry winkels exploiteerde op Madeira. JMR exploiteerde eind 2004 de volgende winkels: Winkels Pingo Doce 190 Feira Nova 28 Recheio 2 Totaal220 1 Inclusief 14 winkels van Funchalgest, een joint venture. Wij bezitten een belang van 50% in Paiz Ahold N.V. (Paiz Ahold) met als partner de familie Paiz. Paiz Ahold heefteen belang van tweederde in CARHCO N.V. (CARHCO). CARHCO heeft ook een belang van 85,6% in Fa Fragua S.A., een onderneming met discountwinkels, supermarkten en hypermarkten in Guatemala, die ook actief is in El Salvador en Honduras. CARHCO bezit ook 100% van de aandelen van CSU International (CSU), een exploitant van discountwinkels, supermarkten en hypermarkten in Costa Rica, Nicaragua en Honduras. CSU bezit daarnaast 100% van Corporación de Companias Agroindustriales, CCA. S.A., een onderneming die alle verse producten inkoopt voor CSU en daarnaast huismerkproducten ontwikkelt. CARHCO exploiteerde eind 2004 de volgende winkels: Winkels Guatemala 116 El Salvador 57 Honduras 30 Costa Rica 123 Nicaragua 30 Totaal 356 In 1979 werd Ahold voor 50% partner in Luis Paez S.A., een sherry-onderneming die gevestigd is in Jerez de la Frontera in Spanje. De belangrijkste activiteit van de onderneming is de productie en distributie van dranken onder verschillende merknamen. In 1995 werd Luis Paez S.A. volledig eigenaar van Williams Humbert, een vooraanstaande sherryproducent. Een fusie tussen Luis Paez, S.A. en Williams Humbert werd effectief op 30 september 2004, op welke datum de naam van de onderneming werd veranderd in Williams Humbert. Al het vastgoed dat de onderneming in gebruik heeft, is in eigendom. Onze food-retail- en foodservice-ondernemingen kopen in bij meer dan 10.000 onafhankelijke leveranciers en onze bedrijven zijn niet afhankelijk van één individuele leverancier of leveringscontract. Onze inkopen vallen uiteen in twee categorieën: inkopen die bestemd zijn voor de verkoop en inkopen die niet bestemd zijn voor de verkoop. Inkopen die bestemd zijn voor de verkoop betreft die producten die wij inkopen met de bedoeling deze aan onze klanten door te verkopen. Inkopen die niet bestemd zijn voor de verkoop betreft die producten en diensten die wij inkopen, maar die niet bestemd zijn voor de verkoop aan onze klanten. Producten die bestemd zijn voor de verkoop maken de meerderheid van onze inkopen uit. De leveranciers van producten die bestemd zijn voor de verkoop zijn in het algemeen grote ondernemingen die merkproducten (A-merken) en producten onder huismerk verkopen, onafhankelijke producenten van huismerken en leveranciers van verse producten. Producten worden ingekocht op diverse niveaus in onze onderneming, waaronder lokale werkmaatschappijen en regionale en continentale (Amerikaanse en Europese) inkooporganisaties. Wij zijn erin geslaagd het grootste deel van de inkoop voor de retail op arena- en continentaal niveau te organiseren. We werken voortdurend aan de ontwikkeling van de relatie met onze leveranciers. Onze activiteiten vallen in de Verenigde Staten en andere landen waar wij actief zijn onder federale, staats- en lokale wet- en regelgeving, waaronder de activiteiten die betrekking hebben op de uitstoot, opslag, behandeling en verwerking van gevaarlijke of giftige stoffen. Wij menen dat we alle vereiste vergunningen bezitten voor het uitoefenen van onze activiteiten en dat onze huidige activiteiten in materieel opzicht in overeenstemming zijn met de toepasselijke wet- en regelgeving. Wij gebruiken gevaarlijke stoffen en produceren gevaarlijk afval bij sommige van onze activiteiten. Volgens de Amerikaanse federale Comprehensive Environmental Responsibility, Compensation and Liability Act (CERCLA) en vergelijkbare wetgeving op Amerikaans staatsniveau kunnen de producenten van gevaarlijk afval hoofdelijk aansprakelijk zijn voor het opruimen van gevaarlijk afval dat

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 50