46 Overzicht van de bedrijfsactiviteiten Del i XL U.S. Foodservice Overige bedrijfsactiviteiten Ahold Jaarverslag 2004 marketingkennis en bedrijfsondersteuning aan onze klanten. Onze belangrijkste foodservice-activiteiten vinden plaats in de Verenigde Staten. In Europa hebben we foodservice- activiteiten in Nederland en België. Deli XL N.V./S.A. (Deli XL), onze foodservice-onderneming in de Benelux, is marktleider in Nederland en België. In september 2004 kondigden we aan van plan te zijn Deli XL te verkopen als onderdeel van de voortgaande strategische evaluatie van de activiteiten van Ahold. U.S. Foodservice bestaat uit de activiteiten van U.S. Foodservice en haar werkmaatschappijen. De USD 160 miljard grote Amerikaanse foodservicemarkt is omvangrijk en gefragmenteerd met tal van kleinere lokale en regionale aanbieders, alsmede een beperkt aantal landelijk actieve distributeurs. U.S. Foodservice heeft thans een klantenbestand van ongeveer 250.000 onafhankelijke 'street'-bedrijven en ketenorganisaties met meerdere vestigingen door de gehele VS heen. De activiteiten van U.S. Foodservice beslaan een geografisch gebied waarin meer dan 95% van de Amerikaanse bevolking woonachtig is. Geen enkele afnemer tekende in 2004 voor meer dan 10% van de netto-omzet. U.S. Foodservice levert voedingsmiddelen en verwante producten aan: 'street'-afnemers, waaronder kleine, onafhankelijke res taurants die door de eigenaar worden gedreven. keten bed rijven, waaronder restaurant-, zorg- en cate ringbedrijven met meerdere vestigingen. overheidsorganisaties, waaronder militaire bases, bur gerlijke overheidsinstellingen en andere afnemers. U.S. Foodservice verwerkt en distribueert voorgesneden vleesproducten via Stock Yards Meat Packing Company en verkoopt en distribueert restaurantinventarissen via Next Day Gourmet L.P. U.S. Foodservice exploiteerde eind 2004 de volgende faciliteiten: Magazijnen distributiecentra transportcentra productie Ka ntoren/verkoopru i mte Locaties niet in gebruik 1 Totaal 2 Aantal objecten 134 53 16 203 1 Deze faciliteiten waren volledig in gebruik en hebben voldoende capaciteit voor de huidige voorzienbare behoefte. 2 Van deze faciliteiten betrof 3% financiële lease, 58% operationele lease en 39% was in eigendom Deli XL levert een breed assortiment van ongeveer 68.500 food- en nonfood producten aan circa 34.000 afnemers in de horeca (zoals hotels, café's en bars) en in de institutionele sector (zoals ziekenhuizen en univer siteiten) Deli XL exploiteerde eind 2004 de volgende faciliteiten: Magazijnen distributiecentra transportcentra productie Kantoren Totaal Aantal objecten 22 1 23 1 Van deze faciliteiten betrof 43% financiële lease en 57% operationele lease. De overige bedrijfsactiviteiten omvatten de volgende entiteiten: Ahold Finance Group (Suisse) levert voornamelijk tre- asurydiensten en daarmee verwante controlling- en corporatediensten aan de Ahold groep. Wij brachten deze entiteit onder in Zwitserland (geen onderdeel van de EU) in reactie op de onzekere toekomst van de fis cale behandeling van intragroep-financieringsactivitei- ten in de Europese Unie. Coördinatiecentrum in Brussel dat vooral financiële diensten levert aan Ahold in Europa. Dit coördinatiecen trum zal per 1 juli 2005 worden gesloten. De belangrijk ste taken zullen worden overgebracht naar Nederland. Plet Ahold Group Support Office, het hoofdkantoor in Zaandam, Nederland. Vastgoed maatschappijen: In maart 2004 hevelden we nagenoeg alle activiteiten van Ahold Real Estate Company (ARC) over naar de arena's. Eind 2004 had ARC geen activa en passiva meer. Eind 2004 exploiteerden we nog één vastgoedmaat schappij in de Verenigde Staten onder de naam Ahold Real Properties (ARP). Vastgoed dat gehouden wordt door ARP is opgenomen in de tabel overige faciliteiten en vastgoed van de Stop Shop/Giant-Landover Arena.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 48