Rest van de wereld Foodservice-activiteiten Ahold Jaarverslag 2004 Naast onze retailactiviteiten in de Verenigde Staten en Europa hebben we ook activiteiten in Zuid-Amerika en, tot maart 2004, in Azië. Als onderdeel van onze Road to Recovery-strategie kondigden we in april 2003 aan van plan te zijn onze resterende dochtermaatschappijen in deze regio's te verkopen. We rondden de verkoop van al onze Aziatische activiteiten in maart 2004 af. Met uitzondering van het resterende belang van Ahold in Disco Argentinië heeft Ahold de verkoop van alle activiteiten in Zuid-Amerika in 2003, 2004 en 2005 voltooid. Bomprego In maart 2004 rondden we de verkoop van Bomprego S.A. - Supermercados do Nordeste (Bomprego) in Bra zilië aan Wal-Mart af en verkochten we onze Brazili aanse Hipercard-activiteiten aan Unibanco. Vóór deze desinvestering exploiteerde Bomprego 70 supermarkten, 28 hypermarkten en 20 andere food- retailwinkels in Brazilië. G. Barbosa In april 2005 verkochten we G. Barbosa Comercial Ltda. (G. Barbosa) aan een dochtermaatschappij van ACON Investments, een in de Verenigde Staten geves tigde investeringsmaatschappij. Eind 2004 exploiteerde G. Barbosa 7 hypermarkten en 25 supermarkten in de noordoostelijke Braziliaanse staten Sergipe en Bahia. Disco In maart 2004 gingen we een overeenkomst aan om ons 99,94% controlerende belang in Disco S.A. (Disco) te verkopen aan Cencosud S.A. (Cencosud), afhankelijk van bepaalde voorwaarden, waaronder goedkeuring van de lokale mededingingsautoriteiten en de afwezigheid van juridische belemmeringen om de verkoop te vol trekken; In november 2004 droegen we ongeveer 85% van de uitstaande aandelen Disco over aan Cencosud. Deze overdracht was onderworpen aan goedkeuring van de Argentij nse meded i ngingsa utoriteiten In maart 2005 ontving Ahold van een geblokkeerde bankrekening het finale transactiebedrag voor circa 85% van de uitstaande aandelen Disco, welke aandelen in november 2004 aan Cencosud waren overgedragen; Het bedrag voor de resterende 15% aandelen Disco die thans nog niet door Ahold aan Cencosud zijn overge dragen, blijft op een geblokkeerde bankrekening staan totdat het juridisch mogelijk is deze aandelen over te dragen aan Cencosud. Per 23 maart 2005 waren deze aandelen onderworpen aan bepaalde Uruguayaanse rechterlijke vonnissen, die uitgevoerd werden in Argen tinië, hetgeen mogelijk de overdracht zou kunnen ver hinderen. In afwachting van de overdracht van de aandelen hebben wij er mee ingestemd onze stemrech ten op deze aandelen uit te oefenen in overeenstem ming met instructies van Cencosud en om Cencosud het dividend te betalen dat op deze aandelen wordt ontvangen; Vóór de overdracht in november 2004 exploiteerde Disco 235 winkels in Argentinië. Santa Isabel We verkochten onze activiteiten in Chili, Paraguay en Peru respectievelijk in juli, september en december 2003. Onze activiteiten in Chili werden verkocht aan Cencosud S.A., de activiteiten in Peru aan Grupo Inter bank en een groep van investeerders geleid door Nexus Group, en die in Paraguay aan A.J. Vierci; Vóór deze desinvesteringen exploiteerden we via onze dochtermaatschappij Santa Isabel S.A. (Santa Isabel) 122 winkels, waarvan 76 in Chili, 36 in Peru en 10 in Paraguay. Ahold Kuok Malaysia We rondden de verkoop van onze Maleisische activitei ten aan Dairy Farm Giant Retail Sdn Bhd, een dochter maatschappij van Dairy Farm International Holdings Limited, af in het derde kwartaal van 2003; Vóór deze verkoop exploiteerden we 34 winkels in Maleisië. CRC. Ahold Co. Ltd. We voltooiden de verkoop van onze Thaise activiteiten aan onze partner, de Central Group, in maart 2004; Vóór deze desinvestering exploiteerde CRC. Ahold Co. Ltd. 47 winkels en een groothandel die droge kruide nierswaren leverde aan onafhankelijke detaillisten in Thailand. PSP Group Indonesia De verkoop van onze Indonesische activiteiten aan PT Hero Supermarket Tbk werd in het derde kwartaal van 2003 afgerond. Vóór deze verkoop exploiteerde PSP Group 24 winkels in Indonesië. Onze foodservice-activiteiten betekenen voor ons een alternatief kanaal om onze klanten te bedienen. We leveren voedingsmiddelen en verwante producten aan restaurants, cafés, fast food bedrijven, andere institutionele gebruikers en aan instellingen als hotels, zorginstellingen, overheidsgebouwen, universiteiten, sportstadions, cateringbedrijven en kantines. We leveren tevens

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 47