Overzicht van de bedrijfsactiviteiten Giant-Carlisle/Tops Arena Ahold Jaarverslag 2004 Amerikaanse geïntegreerde supportorganisaties We hebben de operationele efficiency verhoogd door bepaalde gemeenschappelijke functies van onze Amerikaanse retail bed rijven te centraliseren in geïntegreerde supportorganisaties. In 2004 zijn de werkzaamheden van enkele van deze geïntegreerde supportorganisaties uitgebreid voor een toenemend aantal activiteiten van U.S. Foodservice. De kosten worden naar rato doorbelast aan de arena's of de werkmaatschappijen, afhankelijk van de situatie. De resterende resultaten van deze organisaties worden verwerkt in de resultaten van de Stop Shop/Giant-Landover Arena. De Amerikaanse geïntegreerde supportorganisaties zijn de volgende: Perishable Procurement Organization, gevestigd in Freetown, Massachusetts, onderhandelt over prijzen van verse producten voor de Amerikaanse retailarena's en voor U.S. Foodservice. Corporate Brands Department, gevestigd in Braintree, Massachusetts, houdt zich bezig met de inkoop en pro ductontwikkeling van huismerkproducten voor de Ame rikaanse retailarena's. BrainTree Sourcing, gevestigd in Braintree, Massachu setts, onderhandelt over contracten voor diensten en producten die door de Amerikaanse retailarena's en U.S. Foodservice worden gebruikt. Ahold Information Services, gevestigd in Greenville, South Carolina, ontwikkelt technologie-oplossingen en beheert de rekencentra ter ondersteuning van de Ame rikaanse retailarena's en delen van U.S. Foodservice. The Molly Anna Company, gevestigd in Canton, Mas sachusetts, beheert de verzekeringsprogramma's voor eigen rekening van de Amerikaanse retailarena's en U.S. Foodservice. American Sales Company, gevestigd in Buffalo, New York, verleent inkoop- en distributiediensten aan de Amerikaanse retailarena's voor producten op het gebied van gezondheid en lichaamsverzorging, geneesmidde len en nonfood producten. Ahold Financial Services, gevestigd in Carlisle, Pennsyl vania, verleent administratieve en financiële diensten aan de Amerikaanse retailarena's. Deze arena, gevestigd in Carlisle, Pennsylvania, bestaat uit de volgende bedrijfsonderdelen: Giant Food Stores, LLC ("Giant-Carlisle"), overgenomen in 1981. Het marktgebied bestaat uit de staten Pennsylvania, Maryland, Virginia en West Virginia Tops Markets, LLC ("Tops"), overgenomen in 1991. Het marktgebied bestaat uit het noordelijke deel van de staat New York, het noordoostelijke deel van de staat Ohio en het noordelijke deel van de staat Pennsylvania Deze arena exploiteerde eind 2004 de volgende winkels: Vierkante meters' Winkels Giant-Carlisle2 1.600-4.800 119 Tops3 30-6.300 358 Totaal4 477 1 De oppervlaktes worden gepresenteerd In vierkante meters, die kunnen worden omgezet in square feet door het aantal vierkante meters te vermenigvuldigen met 10,75. 2 Wordt met Giant-Carlisle aangeduid ter onderscheiding van Ahold-dochtermaatschappij Giant-Landover. 3 We hebben in januari 2004 ons voornemen bekendgemaakt de 200 eigen Tops- gemakswinkels die gevestigd zijn in het westelijke, centrale en noordelijke deel van New York te verkopen als onderdeel van ons strategische plan. We verwachten deze verkoop in 2005 af te ronden als onderdeel van onze Road to Recovery-strategie, afhankelijk van succesvolle onderhandelingen met potentiële kopers en de vervulling van bepaalde voorwaarden. 4. Van deze winkels betrof 44% financiële lease, 46% operationele lease en 10% was in eigendom. De arena beschikte eind 2004 over de volgende andere faciliteiten en vastgoed: Aantal objecten Magazijnen distributiecentra transportcentra, productie 3 Kantoren 7 Grond bestemd voor toekomstige ontwikkeling of 33 verkoop Locaties in sublease of in gebruik bij 23 zustermaatschappijen 2 Locaties niet in gebruik 1 14 Overig 1 Totaal3 81 1 Deze faciliteiten waren per eind 2004 niet volledig in gebruik. Er wordt naar een geschikte bestemming gezocht. De overige faciliteiten in deze tabel worden volledig gebruikt en hebben voldoende capaciteit voor de huidige voorzienbare behoefte, behalve zoals aangegeven. 2 Exclusief vijf franchisewinkels 3 Van deze faciliteiten betrof 13% financiële lease, 41operationele lease en 46% was in eigendom.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 44