Ahold Jaarverslag 2004 Sarbanes-Oxley Act. Deze eist onder meer dat het management in een rapport zijn oordeel geeft over de effectiviteit van de interne beheersing van de financiële verslaggeving, te beginnen aan het eind van het boekjaar 2006. We hebben documentatie ontwikkeld over de richtlijnen met betrekking tot de eisen van Section 404. In uitvoerige trainingen is het gebruik van deze documentatie uitgelegd en de documentatie is van start gegaan. Wij hebben voor de financiële functie een nieuwe structuur ontworpen. Vanaf 19 april 2004 is de afdeling Retail Business Control actief, en we hebben de afdeling Corporate Accounting and Reporting versterkt. De taken van de afdeling Retail Business Control bestaan uit ondersteuning van de Raad van Bestuur bij de ontwikkeling van doelstellingen en kritische prestatie-indicatoren, het beheer van de jaarbegroting, langlopende budgetprocessen en het investerings proces. Accounting and Reporting is verantwoordelijk voor het beleid op het gebied van de financiële administratie, financiële verslaggeving en de beheersing daarvan en alle geconsolideerde interne verslaggeving. Accounting and Reporting houdt toezicht op de benoeming, training en beoordeling van financiële sleutelfunctionarissen bij alle werk- en vastgoedmaat schappijen. We zijn bezig met de implementatie van een duaal verslaggevingsmodel voor de administratieve en verslaggevingsfuncties bij alle werk- en vastgoed maatschappijen om nauwkeurige en tijdige financiële verslaggeving te waarborgen. We zijn begonnen met het opzetten van een interne controlegroep binnen Accounting and Reporting en gaan daar mee door. De interne-controlegroep ondersteunt het management bij de implementatie en instandhouding van een interne-beheersingsstructuur, inclusief daarmee samenhangende procedures, die afdoende is om de risico's te beheersen die inherent zijn aan onze activiteiten en bedrijfsdoelstellingen. We zijn van plan soortgelijke groepen of afdelingen in te stellen in onze arena's. We hebben door de gehele onderneming heen een financieel integriteitsprogramma opgezet voor sleutelfunctionarissen. Het doel van dit programma is het belang van integriteit te onderstrepen en onze medewerkers te helpen bij het aanpakken van zaken in de dagelijkse werkomgeving. We zijn gestopt met bepaalde werkmethoden bij onze Amerikaanse retailarena's die door de Interne Accountantsdienst in de loop van het jaar zijn gerapporteerd en die door het management niet conform de hoogste standaard van ethisch gedrag, zoals beschreven in de recent aangenomen gedrags code, werden beschouwd. Bij U.S. Foodservice hebben we een project geïmplementeerd onder de naam U.S. Foodservice Advanced Service Technologies (USFAST). Het doel van USFAST is om de complexiteit die voortvloeit uit de verschillende systemen bij U.S. Foodservice te verminderen en de bedrijfsprestaties te verbeteren. USFAST is ontworpen om door de gehele onderneming heen de integriteit, nauwkeurigheid en beschikbaarheid van informatie ter ondersteuning van de activiteiten van U.S. Foodservice te verbeteren. We zijn doorgegaan met het aantrekken van gekwalificeerde en ervaren medewerkers, met name op het gebied van finance en accounting. We hebben onze trainingsinspanningen opgevoerd, met name op financieel gebied. We zijn doorgegaan met ons GAAP-trainingsprogramma en zijn begonnen met trainingsprogramma's op het gebied van de Sarbanes- Oxley Act en IFRS. Behalve zoals hiervoor beschreven, waren er geen veranderingen in de interne beheersing met betrekking tot de financiële verslaggeving in 2004 die materieel van invloed waren, of waarvan het redelijkerwijs te verwachten is dat ze materieel van invloed zullen zijn, op de interne beheersing met betrekking tot de financiële verslaggeving. Ontwikkelingen in 2005 We hebben ons vastgelegd, en gaan daar mee door, om aanzienlijke middelen in te zetten bij onze inspanningen om de interne beheersing te verbeteren en te versterken. In het bijzonder kunnen de volgende zaken vermeld worden: We zetten onze inspanningen voort om in staat te zijn tijdig te voldoen aan de eisen van Section 404 van de Sarbanes-Oxley Act. Alle betrokken afdelingen binnen onze organisatie gaan door met hun documentatie en zullen testactiviteiten beginnen. We gaan door met de ontwikkeling van aanvullende, uniforme beheersingsnormen die van toepassing zijn op al onze voortgezette activiteiten en die een veelheid van onderwerpen beslaan. We zijn begonnen met een proef voor een risico- beheersingsprogramma binnen de organisatie. Het belangrijkste doel van dit programma is ons een raamwerk te verschaffen waarmee we onze activiteiten op het gebied van risicobeheer kunnen evalueren. De Raad van Bestuur heeft een wereldwijde gedrags code voor Ahold op 1 maart 2005 ingevoerd, die voor een groot aantal van onze medewerkers geldt. De speciale werkgroep die in 2003 was ingesteld om toezicht te houden op het verhelpen van de kwesties die bij de onderzoeken naar de interne-beheersingsorganisatie aan het licht zijn gekomen, is in 2005 opgeheven.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 33