Corporate Governance De onderneming werd opgericht in 1887 en op 29 april 1920 krachtens notariële akte omgezet in een naamloze vennootschap naar Nederlands recht. De statutaire zetel is Zaandam. Naleving van de Nederlandse Corporate Governance Code Raad van Bestuur Ahold Jaarverslag 2004 De onderneming is ingeschreven in het Handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam, vestiging Zaanstreek, onder nummer 35000363. Volgens artikel 2 van de statuten is het doel van de onderneming: "het oprichten en medeoprichten van, deelnemen in, financieren met inbegrip van het geven van garanties en het stellen van borgtochten ten behoeve van derden tot zekerheid voor verplichtingen van vennootschappen en ondernemingen, waarmede de vennootschap in een groep is verbonden, danwel waarin de vennootschap een deelneming bezit of waarmede de vennootschap op andere wijze samenwerkt, het voeren van het bestuur over- en zelf exploiteren van ondernemingen in de groot- en detailhandel in gebruiks- en verbruiksartikelen, van ondernemingen die zodanige artikelen fabriceren, alsmede van restaurants en van ondernemingen die van dienstverlening hun bedrijf maken, met al hetgeen daartoe in de ruimste zin behoort of daartoe bevorderlijk kan zijn, alsmede het oprichten van-, deelnemen in-, voeren van bestuur over en het eventueel zelf exploiteren van ondernemingen van andere aard". Voor een lijst met belangrijkste dochtermaatschappijen zie de Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening onder 32 in dit verslag. Onze statuten noemen enkele aspecten van het bestuur van de organisatie en corporate governance. De huidige tekst van de statuten is verkrijgbaar bij het Handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam, vestiging Zaanstreek, en op onze website, www.ahold.com. Als onderdeel van onze Road to Recovery-strategie hebben we corporate governance en de organisatiestructuur versterkt en inzichtelijker gemaakt; de hoofdlijnen worden hierna samengevat. Op 9 december 2003 heeft de commissie-Tabaksblat de Nederlandse Corporate Governance Code vastgesteld en gepubliceerd, die de bevoegdheden van aandeelhouders aanzienlijk versterkt. De commissie-Tabaksblat beveelt Nederlandse beursgenoteerde ondernemingen aan om de 'best practice' principes uit de Nederlandse Corporate Governance Code over te nemen. Op 30 december 2004 werd de Nederlandse Corporate Governance Code aangewezen als de code genoemd in Boek 2, artikel 391, lid 4 van het Nederlandse Burgerlijk Wetboek. Op 16 februari 2004 hebben wij onze voorstellen bekendgemaakt om aan de Nederlandse Corporate Governance Code te voldoen. Op 3 maart 2004 hebben wij een Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders gehouden, waar aandeelhouders hun goedkeuring gaven aan alle voorgestelde veranderingen in onze corporate governance structuur. Wij passen alle relevante bepalingen van de Nederlandse Corporate Governance Code toe, met uitzondering van de volgende zaken: Wij verplichten leden van de Raad van Bestuur om aandelen die uit hoofde van het op prestaties gebaseerde aandelenplan worden verkregen, minstens drie jaar na verkrijging aan te houden in plaats van vijf jaar zoals aanbevolen in de Nederlandse Corporate Governance Code (best practice principe 11.2.3). Deze uitzondering is opgenomen in het beloningsbeleid dat is goedgekeurd door de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van 3 maart 2004; en De vice-voorzitter van de Raad van Commissarissen heeft voorzitterschappen en lidmaatschappen van de Raad van Commissarissen van diverse Nederlandse beursgenoteerde ondernemingen geaccepteerd. Volgens de berekeningsmethode van de Nederlandse Corporate Governance Code in best practice principe III.3.4 zal hij naar verwachting zes lidmaatschappen bekleden in plaats van het aanbevolen maximum van vijf. Deze uitzondering wordt veroorzaakt door onvoorziene omstandigheden en de Raad van Commissarissen verwacht dat dit op termijn zal worden opgelost. De Raad van Bestuur voert het bestuur over Ahold en de Raad van Commissarissen houdt toezicht op het beleid van de Raad van Bestuur. De Raad van Bestuur als geheel is verantwoordelijk voor de leiding, de algemene gang van zaken in de onderneming en de groepsondernemingen.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 25