250 Verwijzing naar Form 20-F en overige vereiste informatie Het aandeelhouderschap van ADS-aandelen in het algemeen Uitkeringen Ahold Jaarverslag 2004 activiteiten van de maatschap. Een dergelijke maatschap of vennoot dient voor de fiscale consequenties de eigen belastingadviseur te raadplegen. Iedere toekomstige koper van onze gewone aandelen of ADS-aandelen zou zijn/haar eigen belastingadviseur moeten raadplegen wat betreft de consequenties van belastingen die op Amerikaans federaal niveau, het niveau van de Amerikaanse staten en Amerikaans lokaal niveau, en buiten de Verenigde Staten worden geheven met betrekking tot het verwerven, houden en vervreemden van onze gewone aandelen of ADS-aandelen. In het kader van de Amerikaanse federale inkomstenbelas ting wordt een houder van ADS-aandelen in het algemeen behandeld als de houder van de gewone aandelen die door die ADS-aandelen worden vertegenwoordigd. Het Amerikaanse Ministerie van Financiën heeft zijn bezorgdheid uitgesproken dat depotbanken voor ADS- aandelen, of andere tussenpersonen tussen de emittent en de aandeelhouders van een emittent, handelingen verrichten die onverenigbaar zijn met het in de Verenigde Staten claimen van verrekening van buitenlandse belasting ('foreign tax credits') door Amerikaanse aandeelhouders van deze certificaten of aandelen. Als gevolg hiervan kunnen de analyse van de beschikbaarheid van een foreign tax credit in de Verenigde Staten voor Nederlandse belastingen en de hieronder beschreven bronregels derhalve door toekomstige maatregelen worden beïnvloed die door het Amerikaanse Ministerie van Financiën kunnen worden genomen. Het brutobedrag van alle uitkeringen in contanten of effecten (anders dan, indien van toepassing, uitkeringen op gewone aandelen die pro rata worden uitgekeerd aan al onze aandeelhouders, inclusief houders van ADS-aandelen) die we doen met betrekking tot gewone aandelen of ADS- aandelen zal, vóór aftrek van daarop ingehouden Nederlandse bronbelasting, als dividendinkomsten worden toegevoegd aan het inkomen van een Amerikaanse aan deelhouder voorzover deze uitkeringen worden gedaan uit onze jaarwinst of gecumuleerde winsten en verliezen ('cur rent or accumulated earnings and profits of the company'), bepaald volgens de beginselen van de Amerikaanse fede rale inkomstenbelasting. Amerikaanse aandeelhouders, anders dan een vennootschap, kunnen voor dergelijke dividenden worden aangeslagen in een fiscaal jaar dat begint op of vóór 31 december 2008, en wel tegen het ver laagde tarief voor lange-termijnvermogenswinsten (d.w.z. winsten uit de verkoop van vermogensbestanddelen die langer dan één jaar worden gehouden). Om in aanmerking te komen voor het verlaagde belastingtarief moet aan bepaalde voorwaarden worden voldaan, waaronder ver eisten met betrekking tot de bezitstermijn en het ontbreken van bepaalde risicoverminderende transacties met betrekking tot de gewone aandelen of ADS-aandelen. Deze dividenden komen echter niet in aanmerking voor de aftrekmogelijkheid voor ontvangen dividenden ('dividends received deduction') waar Amerikaanse vennootschappen in het algemeen voor in aanmerking komen. Het deel van het dividend dat, in voorkomende gevallen, uitkomt boven onze jaarwinst en gecumuleerde winsten en verliezen, zoals bepaald volgens de beginselen van de Amerikaanse federale inkomstenbelasting, wordt tot het bedrag van de aangepaste fiscale waarde ('adjusted tax basis') van de gewone aandelen of ADS-aandelen van de Amerikaanse aandeelhouder beschouwd als een niet-belastbare kapitaal- teruggave en het meerdere als een vermogenswinst. Wij maken geen berekeningen van onze winsten en verliezen volgens de beginselen van de Amerikaanse federale inkomstenbelasting. Dividend dat betaald wordt in euro's zal meegenomen worden in het bruto-inkomen van een Amerikaanse aandeelhouder (omgerekend) tegen de USD/EUR-koers op de dag van ontvangst, hetgeen bij de ADS-aandelen de datum is van ontvangst door de depotbank. De omvang van een uitkering anders dan in contanten wordt bepaald door de marktwaarde van hetgeen wordt uitgekeerd op de dag van uitkering. Een Amerikaanse aandeelhouder kan kiezen voor ofwel aftrek van Nederlandse bronbelasting bij de berekening van zijn belastbaar inkomen, dan wel, afhankelijk van bepaalde complexe beperkingen ten aanzien van 'foreign tax credits' in het algemeen, voor verrekening van de Nederlandse bronbelasting met de verschuldigde Amerikaanse federale inkomstenbelasting, op basis van het tarief dat van toepas sing is voor de desbetreffende Amerikaanse aandeelhouder. Zoals hierboven besproken in dit Onderdeel 10 onder Nederlandse belastingen voor buitenlandse houders van ADS-aandelen, gewone aandelen en/of preferente aandelen onder Bronbelasting, zijn op grond van het verdrag door Ahold aan een Amerikaanse aandeelhouder uitbetaalde dividenden in het algemeen onderworpen aan Nederlandse bronbelasting van 15%. Dit verlaagde bronbelastingtarief is alleen van toepassing als zo'n Amerikaanse aandeelhouder, in het kader van het verdrag, wordt behandeld als een ingezetene van de Verenigde Staten en anderszins aan spraak maakt op de verdragsvoordelen en de dividenden feitelijk niet verband houden met een vaste inrichting of 'fixed base' in Nederland.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 252