249 Amerikaanse federale inkomstenbelasting Ahold Jaarverslag 2004 eindelijke ontvanger van een door Ahold uitgekeerd dividend niet beschouwd wordt als de uiteindelijk gerechtigde tot dat dividend (zie de paragraaf Nederlandse belastingen voor buitenlandse houders van ADS-aandelen, gewone aandelen en/of preferente aandelen onder Bronbelasting hierboven voor een beschrijving van degenen die als 'uiteindelijk gerechtigde' worden aangemerkt. Schenkings- en successierechten Nederlandse schenkings- en successierechten kunnen van toepassing zijn op de verkrijging van ADS-aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief preferente financierings aandelen via een schenking van ADS-aandelen en/of gewone aandelen en/of cumulatief preferente financierings aandelen of bij het overlijden van een houder van deze aan delen als hij/zij ingezetene van Nederland is of hiermee wordt gelijkgesteld. Overige Nederlandse belastingen en heffingen In Nederland wordt geen enkele inschrijvingsbelasting, overdrachtsbelasting, zegelrecht of soortgelijke belasting of heffing geheven met betrekking tot of in verband met het houden van ADS-aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen. Onderstaand is een samenvatting opgenomen van de voor naamste fiscale consequenties welke relevant kan zijn met betrekking tot de Amerikaanse federale inkomstenbelasting ('U.S. federal income tax') met betrekking tot het verwerven, houden en vervreemden van ADS-aandelen of gewone aan delen van Ahold. Deze samenvatting behandelt alleen de Amerikaanse federale inkomstenbelasting voor houders die de eerste kopers waren van gewone aandelen of ADS-aan delen tegen de oorspronkelijke uitgifteprijs en die gewone aandelen of ADS-aandelen houden als vermogensbestand deel ('capital assets'). Deze samenvatting behandelt geen belastingen die van toepassing kunnen zijn voor houders die onderworpen zijn aan speciale belastingvoorschriften, zoals financiële instellingen, verzekeringsmaatschappijen, vastgoedbeleggingsfondsen, gereguleerde beleggingsmaat schappijen, zogenoemde 'grantor trusts', handelaren in effecten en valuta's, van belasting vrijgestelde entiteiten, natuurlijke personen die gewone aandelen of ADS-aandelen hebben ontvangen als vergoeding voor geleverde diensten, personen die gewone aandelen of ADS-aandelen houden als onderdeel van een afdekkings- of een conversie transactie of als een positie in een 'straddle' in het kader van de Amerikaanse federale inkomstenbelasting, personen wiens functionele munteenheid niet de Amerikaanse dollar is of houders die (fictief) 10% of meer (op basis van stem recht of waarde) houden van onze gewone aandelen of ADS-aandelen. Bovendien behandelt dit overzicht niet de fiscale consequenties wat betreft de Amerikaanse federale successie- en schenkingsrechten en de zogenoemde 'alternative minim tax' met betrekking tot het verwerven, houden en vervreemden van onze gewone aandelen of ADS-aandelen. Deze samenvatting is gebaseerd op (1) de federale belastingwetten van de Verenigde Staten zoals deze van kracht en beschikbaar waren op de datum van dit jaar verslag, inclusief de Internal Revenue Code, zoals gewijzigd, rechterlijke beslissingen, officiële uitspraken ('administrative pronouncements') en momenteel geldende en voorgestelde Amerikaanse regelgeving van het Amerikaanse Ministerie van Financiën, elk zoals deze beschikbaar zijn op genoemde datum en (2) de verklaringen van en afspraken van de depotbank en de aanname dat elke verplichting in de bewaarovereenkomst en alle daarop betrekking hebbende overeenkomsten wordt nagekomen in overeen stemming met de voorwaarden van de overeenkomst. Al het voorafgaande is onderhevig aan verandering, welke met terugwerkende kracht van toepassing zou kunnen zijn op de onderstaand beschreven fiscale consequenties. In het kader van deze samenvatting wordt onder een 'Amerikaanse aandeelhouder' verstaan een uiteindelijk gerechtigde ('beneficial owner') tot onze gewone aandelen of ADS-aandelen, die, in kader van de Amerikaanse federale inkomstenbelasting, tot een van de volgende categorieën behoort: (1) een staatsburger of ingezetene van de Verenigde Staten, (2) een maatschap of vennootschap opgericht of georganiseerd naar Amerikaans recht of volgens de wetgeving van een van de Amerikaanse staten (inclusief Washington D.C.), (3) een nalatenschap ('estate') waarvan de inkomsten onderworpen zijn aan Amerikaanse federale inkomstenbelasting, ongeacht de bron van deze inkomsten, of (4) een trust, indien deze trust er, in het kader van de Amerikaanse federale inkomstenbelasting, rechtsgeldig voor kiest behandeld te worden als Amerikaans persoon, of indien (a) een rechtbank in de Verenigde Staten in staat is primair toezicht uit te oefenen op het beheer van de trust en (b) een of meer Amerikaanse natuurlijke perso nen de bevoegdheid hebben alle belangrijke besluiten van de trust te bepalen. Een 'niet-Amerikaanse aandeelhouder' is een uiteindelijk gerechtigde tot onze gewone aandelen of ADS-aandelen die geen Amerikaanse aandeelhouder is. Indien een maatschap ('partnership') (of enige andere entiteit die in het kader van de Amerikaanse federale inkomstenbelasting als een maatschap wordt behandeld) aandeelhouder is van onze gewone aandelen of ADS-aan delen, zal de fiscale behandeling van zo'n maatschap en de vennoot in een dergelijke maatschap in het algemeen afhankelijk zijn van de status van de vennoot en de

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 251