248 Verwijzing naar Form 20-F en overige vereiste informatie Nederlandse belastingen voor binnenlandse houders van ADS-aandelen en/of gewone aandeelhouders Inkomstenbelasting en vennootschapsbelasting Ahold Jaarverslag 2004 heffing geheven met betrekking tot of in verband met het houden van ADS-aandelen en/of gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen. De volgende uiteenzetting is uitsluitend bedoeld voor de volgende houders van ADS-aandelen en/of gewone aande len en/of cumulatief preferente financieringsaandelen of investeerders: natuurlijke personen die voor belastingdoeleinden een ingezetene zijn van Nederland of die hiermee worden gelijkgesteld of die ervoor hebben gekozen om als een ingezetene van Nederland te worden belast, met uitzondering van (a) natuurlijke personen die beleggen in ADS-aandelen en/of gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen die deel uitmaken van een (fictief) aanmerkelijk belang in Ahold of (b) natuurlijke personen die medewerker, directeur of bestuurslid van Ahold zijn of hiermee worden gelijkgesteld, en natuurlijke personen die medewerker, directeur of bestuurslid zijn van een verbonden maatschappij of hiermee worden gelijkgesteld (hierna: de Nederlandse natuurlijke personen); en bedrijfsentiteiten, waaronder verenigingen die belastingbaar zijn als een bedrijfsentiteit, die voor belastingdoeleinden ingezetene zijn van Nederland, of hiermee worden gelijkgesteld, met uitzondering van bedrijfsentiteiten die (a) niet onderworpen zijn aan Nederlandse vennootschapsbelasting, (b) vrijgesteld zijn van deze vennootschapsbelasting, waaronder pensioenfondsen zoals gedefinieerd volgens de Nederlandse wet of (c) beleggingsinstellingen zoals gedefinieerd volgens de Nederlandse wet. Nederlandse natuurlijke personen die geen onderneming drijven Een Nederlands natuurlijk persoon (a) die ADS-aandelen en/of gewone aandelen en/of cumulatief preferente finan cieringsaandelen aanhoudt die niet toegeschreven kunnen worden aan een onderneming waarvan deze natuurlijke persoon een aandeel in de winst ontvangt, hetzij als onder nemer hetzij als medegerechtigde tot het vermogen van deze onderneming anders dan als ondernemer of als houder van ADS-aandelen en/of als aandeelhouder, (b) die geen andere werkzaamheid verricht met betrekking tot de ADS-aandelen en/of gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen, waaronder activiteiten die buiten het domein vallen van actief vermogensbeheer, en (c) die geen (fictief) aanmerkelijk belang heeft in Ahold, is in het algemeen onderworpen aan een inkomstenbelasting tegen een tarief van 30% van een forfaitair rendement van 4% van de jaarlijks te bepalen gemiddelde marktwaarde van de ADS-aandelen en/of gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen. Nederlandse natuurlijke personen die een onderneming drijven en bedrijfsentiteiten Alle (fictieve) voordelen ontleend aan ADS-aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief preferente financierings aandelen, inclusief gerealiseerde vermogenswinsten op de verkoop hiervan, die zijn toe te schrijven aan een onder neming waarvan de ingezetene een aandeel in de winst ontvangt, hetzij als ondernemer hetzij als andere mede- gerechtigde tot het vermogen van deze onderneming anders dan als ondernemer of als houder van ADS-aan delen, gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen, zijn in het algemeen onderworpen aan inkomstenbelasting tegen een progressief tarief. Alle verkregen (fictieve) voordelen uit ADS-aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief preferente financierings aandelen, inclusief gerealiseerde vermogenswinsten op de verkoop hiervan, die gehouden worden door een ingezetene van Nederland zijnde een bedrijfsentiteit worden gehouden, zijn in het algemeen onderworpen aan vennootschapsbelasting, tenzij de Nederlandse deelnemingsvrijstelling van toepassing is. Bronbelasting Door Ahold uitgekeerde dividenden zijn in het algemeen onderworpen aan een Nederlandse bronbelasting tegen een tarief van 25%. Zie de paragraaf Nederlandse belastingen voor buitenlandse houders van ADS-aandelen, gewone aandelen en/of preferente aandelen onder Bronbelasting hierboven voor een definitie van het hier gebruikte begrip 'door Ahold uitgekeerde dividenden'. Nederlandse natuurlijke personen en Nederlandse bedrijfsentiteiten kunnen in het algemeen de bronbelasting verrekenen met hun verplichting uit hoofde van Neder landse inkomstenbelasting of vennootschapsbelasting en hebben, in het algemeen, recht op teruggave van de bronbelasting voorzover deze hun totale verplichting uit hoofde van inkomstenbelasting of vennootschapsbelasting overtreft. Bij bepaalde houders van ADS-aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief preferente financierings aandelen, die onderworpen zijn aan Nederlandse vennoot schapsbelasting en die de deelnemingsvrijstelling toepassen bestaat de mogelijkheid dat er helemaal geen bronbelasting ingehouden wordt. Conform een bepaling ter voorkoming van dividendstripping zal geen vrijstelling, verrekening, vermindering of teruggave van Nederlandse dividendbelastinggelden indien de uit-

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 250