Beloning 5. Pensioen 6. Overige contractuele bepalingen Ahold Jaarverslag 2004 Het aantal aandelen dat zal worden uitgekeerd, hangt af van de positie die Ahold binnen de referentiegroep inneemt. Er zullen geen aandelen worden uitgekeerd indien Ahold een positie lager dan de zesde plaats inneemt van de tien ondernemingen (inclusief Ahold) in de referentiegroep. Voor de derde plaats worden alle (100%) van de voorwaardelijk toegezegde aandelen uitgekeerd. Het maximale aantal is 150% van de voorwaardelijk toegezegde aandelen. Indien Ahold de eerste positie bereikt in de referentiegroep wordt dit maximale aantal aandelen uitgekeerd. Rangschikking Plaats 10, 9, 8 of 7 Plaats 6 Plaats 5 Plaats 4 Plaats 3 Plaats 2 Plaats 1 Uitgekeerde aandelen 0% 25% 50% 75% 100% 125 150% De leden van de Raad van Bestuur dienen de aandelen, die conform dit plan uitgekeerd worden, ten minste drie jaar na verkrijging te behouden, of tot het einde van het dienstverband, indien dit binnen de periode van drie jaar valt. Het is leden van de Raad van Bestuur echter wel toegestaan om zo veel aandelen te verkopen als nodig is om belasting, die uit de uitkering voortvloeit, te betalen. 5.1 Voor Nederlandse leden van de Raad van Bestuur is de Pensioenregeling Raad van Bestuur Ahold van toepassing. De belangrijkste kenmerken van deze regeling zijn als volgt: - de pensioengerechtigde leeftijd is 60 jaar; - de pensioenuitkering bedraagt 60% van het eind- basissalaris (bij een dienstverband van 30 jaar); per dienstjaar wordt 2% pensioen opgebouwd; en leden van de Raad van Bestuur betalen een eigen bijdrage (pensioenpremie), die is gebaseerd op een percentage van het basissalaris. 5.2 Voor de niet-Nederlandse leden van de Raad van Bestuur is de pensioenregeling gebaseerd op de individuele situatie, met inachtneming van de pensioengebruiken in het thuisland, de bestaande pensioenregeling op de datum van hun indiensttreding, de leeftijd en de mogelijkheid om deel te nemen aan de Pensioenregeling Raad van Bestuur Ahold. In het algemeen bedraagt het pensioen 60% van het eind- basissalaris (in geval van een volledig dienstverband). 6.1 Leningen De onderneming verstrekt geen leningen aan leden van de Raad van Bestuur. Er staan op dit moment geen leningen uit. Bij de evaluatie van de lange-termijn-incentive- regelingen wordt de onderneming bijgestaan door externe adviseurs.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 24