245 Onderdeel 10E - Belasting Nederlandse belastingen Algemeen Nederlandse belastingen voor buitenlandse houders van ADS-aandelen en/of houders van gewone aandelen - bronbelasting Ahold Jaarverslag 2004 buitenland met betrekking tot dividenden of kapitaal of (2) bevoegdheden van niet-ingezeten of buitenlandse houders van gewone aandelen. Onderstaand is een samenvatting opgenomen van de belangrijke fiscale consequenties in Nederland van het verwerven, houden en verkopen van onze ADS-aandelen, onze gewone aandelen en cumulatief preferente financie ringsaandelen volgens de huidige Nederlandse wet. In deze samenvatting worden echter niet alle aspecten van deze belastingheffing besproken die onder bijzondere omstandig heden van belang kunnen zijn voor een bepaalde belasting plichtige, of die gelden voor een belastingplichtige die volgens de van toepassing zijnde wetgeving een bijzondere behandeling geniet. Ook wordt niet ingegaan op eventuele winstbelasting die door lagere Nederlandse overheden of in andere jurisdicties wordt geheven. De wetgeving waarop deze samenvatting is gebaseerd, is onderhevig aan wijzigingen, die mogelijk met terugwerkende kracht gelden. Iedere aandeelhouder en toekomstige investeerder zou zijn of haar eigen belastingadviseur moeten raadplegen met betrekking tot de fiscale consequenties van het verwerven, houden en verkopen van ADS-aandelen en/of gewone aan delen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen. De houders van ADS-aandelen zullen worden behandeld als uiteindelijk gerechtigde ('beneficial owner') van Aholds gewone aandelen die door deze ADS-aandelen worden vertegenwoordigd. Een ADS-aandeel zal in het algemeen voor Nederlandse fiscale doeleinden worden gelijkgesteld met een aandeel Ahold. Onderstaand is een samenvatting opgenomen van de belangrijke fiscale consequenties in Nederland voor een houder van Aholds ADS-aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen die geen inge zetene van Nederland is, hiermee niet wordt gelijkgesteld, of die er voor heeft gekozen om niet als ingezetene van Nederland te worden belast met het oog op de relevante Nederlandse belastingwetgeving. Bronbelasting Door Ahold uitgekeerde dividenden zijn in het algemeen onderworpen aan een Nederlandse bronbelasting van 25%. Het begrip 'door Ahold uitgekeerde dividenden' zoals dat hier wordt gebruikt, omvat onder meer, maar niet uitsluitend: (a) uitkeringen in contanten of in natura, fictieve en verkapte winstuitkeringen, en terugbetalingen van gestort kapitaal dat voor de Nederlandse dividendbelasting niet als zodanig wordt beschouwd; (b) liquidatie-opbrengs ten, opbrengsten uit de terugbetaling op/aflossing van ADS-aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief prefe rente financieringsaandelen of, doorgaans het positieve verschil tussen de vergoeding bij de inkoop door Ahold van ADS-aandelen en/of gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen boven het gemiddeld gestorte kapitaal dat voor de Nederlandse dividendbelasting als zodanig wordt beschouwd; (c) de nominale waarde van ADS-aandelen en/of gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen die zijn uitgegeven aan een houder van ADS-aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen of, in voorko mende gevallen, de toename van de nominale waarde van ADS-aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen voorzover niet gebleken is dat voor de doeleinden van de Nederlandse dividend belasting een storting is verricht; en (d) gedeeltelijke terugbetalingen van gestort kapitaal dat voor de Neder landse dividendbelasting als zodanig wordt beschouwd, indien en voorzover er sprake is van zuivere winst, tenzij de Algemene Vergadering van Aandeelhouders vooraf heeft besloten om een dergelijke terugbetaling te doen en indien de nominale waarde van de betrokken ADS-aandelen en/of gewone aandelen en/of cumulatief preferente financierings aandelen door middel van een statutenwijziging met een gelijk bedrag is verlaagd. Indien een houder van ADS-aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen ingezetene is van een ander land dan Nederland en indien er tussen Nederland en dat land een verdrag ter voorko ming van dubbele belasting van kracht is, kan een houder van ADS-aandelen, gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen, afhankelijk van de voor waarden van dit belastingverdrag, in aanmerking komen voor een volledige of gedeeltelijke vrijstelling, of teruggave van Nederlandse dividendbelasting. Volgens het verdrag ter voorkoming van dubbele belasting dat van kracht is tussen Nederland en de Verenigde Staten (hierna: het Verdrag), komen door Ahold betaalde dividen den aan een ingezetene van de Verenigde Staten (met uit zondering van een vrijgestelde organisatie of een vrijgesteld pensioenlichaam) over het algemeen in aanmerking voor een verlaging van de Nederlandse bronbelasting van 25% naar 15%, of, in het geval van bepaalde Amerikaanse bedrijven die ADS-aandelen en/of gewone aandelen en/of cumulatief preferente financieringsaandelen aanhouden die

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 247