244 Verwijzing naar Form 20-F en overige vereiste informatie Inkoop van eigen aandelen door Ahold Corporate-governanceregels voor grote ondernemingen in Nederland Onderdeel 10D - Valutaregulering Ahold Jaarverslag 2004 nominale waarde van de gewone aandelen die door hen gehouden worden. Wij kunnen op ieder moment niet eigen volgestortte aan delen inkopen van iedere categorie en toevoegen aan ons kapitaal, of, met inachtneming van bepaalde voorwaarden die de Nederlandse wet en onze statuten stellen, indien: (a) ons vermogen verminderd met de benodigde betaling voor de inkoop niet minder is dan de som van het opgevraagde en volgestorte kapitaal en de reserves die door de Nederlandse wet en onze statuten vereist zijn; en (b) de nominale waarde van de aandelen die door ons of onze dochtermaatschappijen worden aangehouden daarna niet meer zou bedragen dan 10% van ons uitgegeven aandelenkapitaal. De aandelen die door ons of onze werkmaatschappijen wor den gehouden in ons eigen kapitaal, zijn niet stemhebbend. Inkoop door ons van onze aandelen in enige categorie dient goedgekeurd te worden door een besluit van onze Raad van Bestuur, dat goedgekeurd dient te worden door onze Raad van Commissarissen. Aandelen mogen alleen ingekocht worden als de Algemene Vergadering van Aandeelhouders onze Raad van Bestuur heeft geautoriseerd om dit te doen. Deze toestemming kan van kracht zijn voor een periode van maximaal 18 maanden en dient het aantal aandelen dat ingekocht mag worden aan te geven, de wijze waarop de aandelen ingekocht kunnen worden en de koerslimieten voor de inkoop van de aandelen. Een dergelijke toestem ming is niet vereist voor de inkoop door ons van volgestorte aandelen met als doel deze aandelen over te dragen aan onze medewerkers of medewerkers van een groepsmaat schappij conform onze aandelen- of optieregelingen, mits de aandelen zijn genoteerd tegen de officiële koers van een aandelenbeurs. Onze Raad van Bestuur is bevoegd tot de inkoop van aandelen tot en met 26 mei 2005, onder voor waarde van goedkeuring door onze Raad van Commissaris sen. Tot aan de datum van dit jaarverslag hebben wij in het geheel geen aandelen ingekocht op grond van deze toestemming. Op 18 mei 2001 keurde de Algemene Vergadering van Aandeelhouders een wijziging goed van onze statuten waar bij het structuurregime, waaraan Ahold zich vrijwillig had onderworpen, werd afgeschaft. Als gevolg van deze afschaf fing verplichtte de Nederlandse wet ons om een gematigd structuurregime in te voeren op het niveau van een van onze Nederlandse dochtermaatschappijen. Wij realiseerden dit bij onze 100% Nederlandse dochtermaatschappij Ahold Nederland B.V. ('Ahold Nederland'). Ahold Nederland is de indirecte moedermaatschappij van Albert Heijn, Etos en Gall Gall en enkele andere Nederlandse entiteiten. Ingevolge dit gematigde structuurregime installeerde Ahold Nederland een directie en een Raad van Commissarissen. De Raad van Commissarissen bestaat uit drie leden en is belast met het adviseren van de directie en het toezicht houden op het beleid van de directie en de algemene gang van zaken bij Ahold Nederland. De Raad van Commissaris sen kan leden van de directie schorsen. De Raad van Commissarissen moet handelen in het belang van Ahold Nederland en haar zakelijke activiteiten. Ingevolge het herziene structuurregime dat van kracht is sinds 1 oktober 2004 worden leden van de Raad van Commissarissen voorgedragen door de Raad van Commissarissen en benoemd door de Algemene Vergadering van Aandeelhouders. Daarnaast heeft de ondernemingsraad meer bevoegdheid gekregen bij het aanbevelen van ten minste een derde van het aantal leden van de Raad van Commissarissen. Deze aanbevelingen mogen alleen afgewezen worden door de Raad van Commissarissen in bepaalde omstandigheden. Indien geen overeenstemming bereikt kan worden tussen de Raad van Commissarissen en de ondernemingsraad kan de Raad van Commissarissen de Ondernemingskamer van de Amsterdamse rechtbank vragen om haar bezwaar te legitimeren. Tegen uitspraken van de Ondernemingskamer is geen beroep mogelijk. Schuitema, dat genoteerd is aan Euronext Amsterdam, is onderworpen aan een volledig structuurregime. Voor informatie over Schuitema, het structuurregime en de aan deelhoudersovereenkomst met betrekking tot Schuitema, zie Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening onder onderdeel 2 in dit jaarverslag. Momenteel zijn er geen andere beperkingen voor de betaling van dividenden door Ahold aan niet-ingezetenen van Nederland of voor andere betalingen aan of van niet-ingezeten houders van onze effecten anders dan die hieronder beschreven worden onder Belastingen. De bestaande wet- en regelgeving van Nederland legt geen andere beperkingen op aan niet-ingezeten of buitenlandse houders met betrekking tot het houden van gewone aandelen of en het daaraan verbonden stemrecht dan die welke gelden voor ingezeten houders. Onze statuten leggen geen beperking op aan (1) overschrijvingen naar of van het

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 246