243 Onderdeel 6E - Aandeelhouderschap Albert Heijn Vaste Klanten Fonds Aandelenregeling voor medewerkers Onderdeel 10B - Akte van oprichting en statuten Wijziging van de statuten Liquidatie Ahold Jaarverslag 2004 structuurregime, zie de bespreking hieronder in Onderdeel 10B - Akte van oprichting en statuten. Wij beschouwen de arbeidsverhoudingen binnen onze onderneming als bevredigend. Managers en overige medewerkers van onze werkmaat schappijen in Nederland en klanten van onze supermarkt keten Albert Heijn zijn gerechtigd om te beleggen in deelname-units in het Albert Heijn Vaste Klanten Fonds (het AHVKF). AEGON Investment Management B.V. is verantwoordelijk voor de beleggingen van het AHVKF. Momenteel is circa de helft van het vermogen van het AHVKF belegd in gewone aandelen Ahold genoteerd aan Euronext Amsterdam. De andere helft van het vermogen van het AHVKF was tot januari 2004 belegd in vastrentende leningen aan derden. In februari 2004 werden deze leningen afgelost en het geld wordt nu belegd in korte- termijndeposito's. Per 2 januari 2005 hield het AHVKF 16.423.178 gewone aandelen, hetgeen overeenkomt met 1,1% van onze uitstaande gewone aandelen. Onze Amerikaanse medewerkers hebben de mogelijkheid onze ADS-aandelen te kopen via een aandelenkoopregeling voor medewerkers, het Associate Stock Purchase Plan (ASPP) in de Verenigde Staten. Via het ASPP kunnen medewerkers kiezen voor de vrijwillige koop van ADS- aandelen door middel van een inhouding op de salaris betalingen. Ingevolge het ASPP werden in 2004 circa 848.162 ADS-aandelen gekocht door onze Amerikaanse medewerkers. Op de Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeel houders van 3 maart 2004 hebben onze aandeelhouders bepaalde wijzigingen van onze statuten goedgekeurd. De bevoegdheid van de Algemene Vergadering van Aandeelhouders om belangrijke beslissingen te nemen, waaronder het benoemen en ontslaan van leden van de Raad van Bestuur en de Raad van Commissarissen en het wijzigen van de statuten, werd substantieel vergroot. In het algemeen kunnen onze aandeelhouders nu op eigen initiatief voorstellen doen met betrekking tot een groter aantal onderwerpen en onafhankelijk van een resolutie die wordt voorgesteld door onze Raad van Bestuur of de Raad van Commissarissen. Voor goedkeuring van voorstellen op de Algemene Vergadering van Aandeelhouders die op eigen initiatief van de aandeelhouders op de agenda zijn geplaatst, is een meerderheid vereist van uitgebrachte stemmen die minimaal een derde van het aantal uitgegeven aandelen vertegenwoordigen. Indien deze gekwalificeerde meerderheid niet wordt bereikt maar een meerderheid van de stemmen het voorstel steunt, zal een tweede vergadering worden gehouden. In de tweede vergadering is alleen een meerderheid van de uitgebrachte stemmen vereist om een voorstel aan te nemen, ongeacht het aantal aandelen dat vertegenwoordigd wordt op de vergadering (tenzij de wet anders voorschrijft). Aandeelhouders zijn bevoegd om onderwerpen op de agenda van de Algemene Vergadering van Aandeelhouders te zetten indien hun aandelen ten minste 1% van het uitgegeven kapitaal of een marktwaarde van ten minste EUR 50 miljoen vertegenwoordigen. De Algemene Vergadering van Aandeelhouders is eveneens bevoegd om belangrijke besluiten goed te keuren die betrekking hebben op de identiteit of het karakter van Ahold, inclusief grote acquisities of desinvesteringen. In het geval van beëindiging en liquidatie van onze activiteiten zullen de resterende activa, na de vereffening van al onze schulden, verdeeld worden, in overeenstem ming met de bepalingen van de Nederlandse wet en onze statuten, in de volgende volgorde: (1) aan de houders van cumulatief preferente aandelen, het nominale bedrag of het hiervoor betaalde bedrag indien dit lager is, alsmede achterstallige dividenden en dividenden over de lopende periode tot aan de datum van uitbetaling van de liquidatie-opbrengsten; (2) aan de houders van cumulatief preferente financierings aandelen, het nominale bedrag en het betaalde agio voor deze aandelen, alsmede achterstallige dividenden en dividenden over de lopende periode tot aan de datum van uitbetaling van de liquidatie-opbrengsten; en (3) aan de houders van gewone aandelen, het nominale bedrag van deze aandelen, alsmede het proportionele deel van de agioreserve van de gewone aandelen. (4) aan de houders van de 120 uitstaande oprichtersaandelen, 10% van het saldo ontvangen dat resteert nadat bovenstaande verdelingen gemaakt zijn en nadat de bedragen uit de algemene reserves en winstreserves die vanaf 31 december 1961 zijn gecreëerd, zijn afgetrokken, conform onze statuten. Het resterende saldo na bovenstaande verdeling zal ten goede komen aan de houders van onze gewone aandelen in een proportionele verhouding tot de gezamenlijke

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 245