4. Lange-termijnincentives Ahold Jaarverslag 2004 maatstaf voor de operationele gang van zaken en houdt expliciet rekening met de kosten van geïnvesteerd vermogen. EVA-verbetering draagt bij aan het primaire doel van de onderneming om waarde op lange termijn te creëren. De onderneming maakt de vereiste prestatieniveaus van het financiële criterium en de persoonlijke criteria niet bekend, aangezien dit commercieel gevoelige informatie is. De persoonlijke doelstellingen kunnen per individueel lid van de Raad van Bestuur en per jaar verschillen. De Raad van Commissarissen stelt vast of en in welke mate de persoonlijke doelstellingen zijn gehaald. De Raad van Commissarissen draagt er zorgt voor dat de persoonlijke doelstellingen ambitieus en realistisch zijn.2 3.5 Wanneer een niet-Nederlander in de Raad van Bestuur wordt benoemd en deze buiten Nederland blijft wonen en werken, kan de Raad van Commissarissen bij het vaststellen van de Total Cash beloning ook de relevante locale referentiemarkt in aanmerking nemen. 4.1 Lange-termijnincentives zijn bedoeld om: - duurzame prestaties op lange termijn te bevorderen in lijn met de strategie van Ahold; en - de belangen van de bestuurders en de aandeelhouders (beter) op elkaar af te stemmen. 4.2 Leden van de Raad van Bestuur kunnen deelnemen aan twee Lange Termijn Incentive regelingen: een aandelenoptieplan en een voorwaardelijk aandelenplan. 4.3 Het aandelenoptieplan van Ahold geeft het recht om aandelen in de onderneming te kopen tegen een vooraf vastgestelde prijs gedurende een vooraf vastgestelde periode. Aandelenopties worden jaarlijks toegekend. De uitoefenprijs is gelijk aan de slotkoers van de aandelen van de onderneming op Euronext Amsterdam op de laatste handelsdag voorafgaand aan de toekennings datum. De helft van de toegekende aandelenopties heeft een looptijd van vijfjaar en de andere helft heeft een looptijd van tien jaar. Vanaf 2005 zijn alle aandelenopties toe te kennen aan leden van de Raad van Bestuur onder worpen aan prestatiecriteria bij de uitoefening. Zowel de vijfjarige als de tienjarige opties kunnen na drie jaar worden uitgeoefend op voorwaarde dat prestatiecriteria zijn gerealiseerd. 2 De genoemde prestatiecriteria zijn ook van toepassing op bestaande arbeidscontracten. Het prestatiecriterium is de gemiddelde EVA-verbetering ten opzichte van de 'at target performance' gedurende de drie boekjaren direct voorafgaande aan het jaar waarin het recht op uitoefening kan ontstaan. Het uit te oefenen aantal aandelenopties ligt tussen 80% en 120% van het aantal aandelenopties dat bij 'at target performance' uitoefenbaar wordt, afhankelijk van de prestaties ten opzichte van de uitoefencriteria. Wanneer de prestatie minder is dan 80% van de "at target" EVA-verbetering, dan zullen geen aandelen opties uitoefenbaar worden. Het maximale aantal aandelenopties is gebaseerd op een EVA-verbeteringsresultaat van 120% ten opzichte van de doelstelling en bedraagt: - 121.500 voor de CEO; en - 90.000 voor de overige leden van de Raad van Bestuur. 4.4 Leden van de Raad van Bestuur kunnen deelnemen aan het Performance Share Grant Plan 2004-2006 van Ahold. Dit is een prestatie-afhankelijk aandelenplan gebaseerd op de ontwikkeling van de 'Total Shareholder Return' (TSR) van Ahold in vergelijking met de TSR- ontwikkeling van een geselecteerde groep onder nemingen met dezelfde kernactiviteit als Ahold (de referentiegroep), gemeten over de jaren 2004-2006. TSR meet alle opbrengsten (koersstijging en dividenden) die aandeelhouders genieten gedurende een bepaalde periode. De Raad van Commissarissen heeft bepaald dat de ontwikkeling van de TSR van Ahold vergeleken zal worden met die van de volgende referentiegroep: - Sysco Corporation - Wal-Mart Stores, Inc. - Safeway, Inc. - Albertson's, Inc. - Kroger and Co - Casino S.A. - Metro A.G. - Carrefour S.A. - Tesco Plc. Op basis van de TSR wordt Ahold binnen deze referentiegroep gerangschikt. Externe deskundigen zullen de rangschikking bepalen en daarmee het aantal aandelen dat wordt uitgekeerd aan het einde van de periode van drie jaar. De vaststelling van de definitieve rangschikking wordt gecontroleerd door de externe accountant.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 23