Gebeurtenissen na balansdatum 233 Beperkt onderzoek naar beleid van Ahold Beëindiging van kredietfaciliteit Desinvesteringen Disco BI-LO/Bruno's Hypermarkten in Polen Ahold Jaarverslag 2004 In januari 2005 Ahold heeft de Ondernemingskamer van het Gerechtshof te Amsterdam een onderzoek gelast naar de consolidatie van joint ventures, Aholds acquisitie van U.S. Foodservice en het toezicht van Ahold op de inrichting en werking van de interne controle van werkmaatschappijen, inclusief U.S. Foodservice. Het verzoek om een onderzoek naar andere aangelegenheden werd door de Ondernemingskamer verworpen. Ahold beëindigde in februari 2005 de driejarige doorlopende kredietfaciliteit december 2003. Deze driejarige faciliteit uit december 2003 werd in februari beëindigd, en heeft vervolgens een kredietbrieffaciliteit afgesloten. Op het moment van de beëindiging waren er geen uitstaande leningen behalve dan de kredietbrieven waarvoor banktegoeden in onderpand zijn gegeven. Hiertoe is op naam van Stop& Shop een bedrag van USD 573 miljoen gestort. De boekwaarde van de geactiveerde transactiekosten van EUR 16 is ten laste van het resultaat gebracht in 2005. Ahold heeft in maart 2005 vanaf een geblokkeerde bankrekening het finale transactiebedrag ontvangen voor de aandelen Disco S.A. die Ahold in november 2004 had overgedragen, overeenkomend met een belang van ongeveer 85%. De transactie behoeft nog steeds de goedkeuring van de Argentijnse mededingingsautoriteiten, maar deze beslissing heeft geen invloed op het behouden door Ahold van het ontvangen transactiebedrag. Ahold heeft in januari 2005 de verkoop van haar Amerikaanse retailbedrijven BI-LO en Bruno's afgerond aan een onderneming die is gelieerd aan Lone Star Funds, voor een brutobedrag van maximaal USD 660 (EUR 487). Ahold heeft in februari 2005 de verkoop van twaalf grote Hypernova-hypermarkten in Polen afgerond aan Carrefour. Verder sloot Ahold een verkoopovereenkomst voor de verkoop van een dertiende hypermarkt. De verkoop van deze dertiende en laatste grote Hypernova-hypermarkt in Polen aan Real sp. z o.o i Spolka s.k. is in april 2005 afgerond. G. Barbosa Ahold heeft in april 2005 de desinvestering van G. Barbosa in Brazilië afgerond.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 235