Beloning 2. Beloningsstructuur 3. Total Cash beloning Ahold Jaarverslag 2004 Koninklijke Philips Electronics N.V. - Aegon N.V. AKZO Nobel N.V. - Koninklijke KPN N.V. - TPG N.V. Zo nodig worden externe adviseurs ingeschakeld teneinde informatie en advies aan de Remuneratie- commissie te verstrekken bij de ontwikkeling van de beleidsvoorstellen. 1.3 Binnen de grenzen van het algemene beloningsbeleid, zoals goedgekeurd door de Algemene Vergadering van Aandeelhouders, bepaalt de Raad van Commissarissen de beloning van individuele leden van de Raad van Bestuur. 2.1 De beloningsstructuur is verdeeld in (i) de Total Cash beloning (bestaande uit het totaal van het basissalaris en de bonus), (ii) lange-termijnincentives, bestaande uit aandelenopties en een aandelenplan en (iii) pensioen. Deze drie elementen worden hierna verder toegelicht. 2.2 De Remuneratiecommissie evalueert de belonings structuur regelmatig teneinde te waarborgen dat de doelstellingen van het beloningsbeleid worden gerealiseerd. 2.3 Bij de vaststelling van de individuele beloning neemt de Raad van Commissarissen binnen het algemene beloningsbeleid diverse factoren in aanmerking, zoals de vereiste competenties, de bekwaamheid en de prestaties van de betrokkene, alsmede de specifieke rol en verantwoordelijkheden in de betrokken functie. 2.4 Om er zeker van te zijn dat de beloning van de Raad van Bestuur concurrerend is, wordt het beloningsniveau jaarlijks vergeleken met dat van een referentiegroep. De referentie voor de beloning (basissalaris, prestatie bonus, lange-termijnincentives en pensioen) is de Nederlandse markt voor leden van de raden van bestuur van de belangrijkste ondernemingen die genoteerd zijn op Euronext Amsterdam. Voor dit doel worden marktgegevens gebruikt van twee externe bureaus gespecialiseerd in Executive beloning. De belangrijkste ondernemingen van de AEX zijn gedefinieerd als ondernemingen die wereldwijd een jaaromzet realiseren van meer dan EUR 10 miljard en een personeelsbestand hebben van meer dan 30.000 medewerkers. Voor 2004 vergeleken de Remuneratie commissie en de Raad van Commissarissen het concurrentieniveau van de beloning van de Raad van Bestuur met dat van de onderstaande referentiegroep: - Koninklijke Nederlandse Petroleum Maatschappij N.V. - ING Groep N.V. - FORTIS N.V. - Unilever N.V. - ABN AMRO Holding N.V. 3.1 Referentie voor de "at target Total Cash beloning" (het totaal van het basissalaris en de "at target" bonus) is de soortgelijke beloning bij de grootste Nederlandse AEX- bedrijven. De "at target Total Cash beloning" wordt jaarlijks vergeleken met de hiervoor genoemde referentiegroep. 3.2 Het is het beleid van de onderneming de "at target Total Cash beloning" voor leden van de Raad van Bestuur vast te stellen tussen het 60e en 75e percentiel van de "at target Total Cash beloning" van de referentiegroep. Dit niveau wordt essentieel geacht om managers van het gewenste kaliber aan te trekken en te behouden in de huidige zeer concurrerende internationale retailmarkt. 3.3 De strategie 'Road to Recovery', zoals bekend gemaakt op 7 november 2003, is de hoeksteen in het streven de positie van Ahold te herstellen als een onderneming die waarde levert ten behoeve van alle stakeholders. Tegen deze achtergrond ligt bij het algemene beloningsbeleid de nadruk op een variabele beloning, gekoppeld aan prestaties. Gezien het belang van een beloning die voor een belangrijk deel is gebaseerd op de resultaten van Ahold en de prestaties van het individuele bestuurslid, heeft de bonus een groter aandeel in de Total Cash beloning dan gebruikelijk is bij de ondernemingen in de referentiegroep. 3.4 De bonus van een lid van de Raad van Bestuur kan uiteenlopen van 0 tot 125%1 van het basissalaris van de betrokkene, afhankelijk van de geleverde prestaties. Het behalen van de doelstellingen resulteert in een bonus van 100% van het basissalaris van het betreffende lid van de Raad van Bestuur. Van de bonus is 70% gebaseerd op een financieel criterium en 30% op één of twee meetbare persoonlijke criteria. Het vastgestelde financiële criterium is de verbetering van EVA (Economie Value Added). EVA is het operationele resultaat na belastingen (NOPAT) van de onderneming, na aftrek van de vermogenskosten. EVA is een brede 1 In het geval van de CEO is dit maximaal 250% op basis van het arbeidscontract. In het geval van de CFO is een deel van de bonus voor 2004 en 2005 gegarandeerd.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 22