Beloning Remuneratiecommissie Aanvullende voorwaarden Beleidstoepassing in 2005 Beloningsbeleid 1. Algemeen Ahold Jaarverslag 2004 De taken van de Remuneratiecommissie omvatten: het voorbereiden van voorstellen aan de Raad van Commissarissen inzake het beloningsbeleid van de Raad van Bestuur dat ter goedkeuring wordt voorgelegd aan de Algemene Vergadering van Aandeelhouders; het voorbereiden van voorstellen met betrekking tot de beloning van individuele leden van de Raad van Bestuur; en op de hoogte te blijven van en een advies te geven over de hoogte en de structuur voor de beloning van het hogere kaderpersoneel, niet zijnde leden van de Raad van Bestuur. De Remuneratiecommissie heeft drie leden. In 2004 veranderde de commissie van samenstelling. Tot 2 juni 2004 waren de leden Sir Michael Perry, voorzitter, en de heren Karei Vuursteen en Roland Fahlin. Sir Michael Perry en de heer Roland Fahlin traden per 2 juni 2004 terug uit de Raad van Commissarissen en dientengevolge uit de Remuneratiecommissie. Op dit moment bestaat de Remuneratiecommissie uit de heren Karei Vuursteen, voorzitter, en Rene Dahan, alsmede Dr. Cynthia P. Schneider, allen lid van de Raad van Commissarissen. In 2004 kwam de Remuneratiecommissie viermaal bijeen. De CEO was op al deze bijeenkomsten uitgenodigd. De secretaris van de Remuneratiecommissie is afkomstig van het Group Support Office Human Resources Department. De Remuneratiecommissie maakt van tijd tot tijd gebruik van externe en interne adviseurs voor advies en informatie. In 2004 werden externe adviseurs ingehuurd voor professioneel advies met betrekking tot het beloningsbeleid, beloningsmarktgebruiken en prestatie-afhankelijke beloningsvormen voor de korte en lange termijn. De Raad van Commissarissen stelt de beloning van de individuele leden van de Raad van Bestuur vast binnen de grenzen van het beloningsbeleid. Ons beloningsbeleid werd in overeenstemming met de Nederlandse Corporate Governance Code op 3 maart 2004 door de Algemene Vergadering van Aandeelhouders vastgesteld. In 2004 week de beloning van de heren Moberg, Ryöppönen, De Raad (teruggetreden uit de Raad van Bestuur per 7 januari 2005), Andreae (teruggetreden uit de Raad van Bestuur per 23 februari 2004) en Grize (teruggetreden uit de Raad van Bestuur per 31 december 2004) af van het beloningsbeleid met betrekking tot het basissalaris en/of de korte-termijnbonus vanwege voordien al bestaande contractafspraken. Voor details over arbeidsovereenkomsten, individuele beloningen en pensioenen van leden van de Raad van Bestuur zie de Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening onder 7 en 8 in dit jaarverslag. Naast de beloning die wordt toegekend aan de leden van de Raad van Bestuur, zoals hierna onder Beloningsbeleid uiteen wordt gezet, zijn enkele aanvullende voorwaarden van toepassing. Deze aanvullende voorwaarden, zoals onkostenvergoedingen, ziektekostenverzekering en ongevallenverzekering, komen in grote lijnen overeen met de gebruiken voor bestuurders in Nederland en de Verenigde Staten. Vanaf 1 januari 2004 is de termijn van de arbeidsover eenkomst voor nieuw te benoemen leden van de Raad van Bestuur vastgesteld op vier jaar. Indien Ahold de arbeidsovereenkomst van zo'n nieuw benoemd lid beëindigt, is de afkoopsom in principe beperkt tot een jaar basissalaris. Volgens het Beloningsbeleid, paragraaf 3.4, zijn de doel stellingen voor de bonus van de leden van de Raad van Bestuur in het boekjaar 2005 voor 70% gebaseerd op een financieel criterium (verbetering van de EVA) en voor 30% op persoonlijke prestatiecriteria, zoals vastgesteld door de Raad van Commissarissen. De Raad van Commissarissen heeft de persoonlijke doelstellingen voor elk van de leden van de Raad van Bestuur vastgesteld. 1.1 Het doel van het beloningsbeleid van de onderneming is een zodanige beloning te verschaffen dat: - topmanagers kunnen worden aangetrokken en behouden als lid van de Raad van Bestuur van een vooraanstaande internationale onderneming; en - prestaties worden beloond in overeenstemming met de strategie van Ahold. 1.2 Volgens de statuten doet de Raad van Commissarissen een voorstel voor het beloningsbeleid voor leden van de Raad van Bestuur, welk voorstel wordt goedgekeurd door de Algemene Vergadering van Aandeelhouders. De Raad van Commissarissen doet dit voorstel na advies en aanbeveling van de Remuneratiecommissie.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 21