Samenstelling van de Raad van Commissarissen Rene Dahan Jan H.M. Hommen Cynthia P. Schneider Ahold Jaarverslag 2004 van de Selectie- en benoemingscommissie. Het belangrijkste aandachtspunt was de voordracht van vervangers voor de leden van de Raad van Commissarissen die in 2004 terugtraden. Sir Michael Perry trad in juni 2004 terug uit de Raad van Commissarissen en daarmee ook uit de Selectie- en benoemingscommissie, terwijl de heer Karei Vuursteen in augustus 2004 terugtrad uit de Selectie- en benoemings commissie. De heer Rene Dahan werd benoemd tot voorzitter en mevrouw Karen de Segundo werd lid van de Selectie- en benoemingscommissie. Het belangrijkste aandachtspunt voor de commissie in 2004 en tot nu toe in 2005 was het vinden van nieuwe leden van de Raad van Commissarissen ter vervanging van de leden die in 2004 terugtraden of tijdens de AVA op 18 mei 2005 terug zullen treden, en zo mogelijk ter uitbreiding van het aantal leden van de Raad van Commissarissen. De heer Karei Vuursteen is na zijn terugtreden uit de Selectie- en benoemings commissie de commissie blijven adviseren en ondersteunen bij het zoeken naar nieuwe leden voor de Raad van Commissarissen. Raad van Commissarissen Zaandam, 5 april 2005 Voorzitter van de Raad van Commissarissen Voorzitter van de Selectie- en benoemingscommissie Rene Dahan (26 augustus 1941) heeft de Nederlandse nationaliteit. Hij werd op 2 juni 2004 benoemd tot lid van de Raad van Commissarissen en zijn zittingstermijn loopt tot 2008. De heer Dahan is voormalig Executive Vice President en Director van Exxon Mobil Corporation. Hij is lid van de Raad van Commissarissen van VNU N.V., TPG N.V. en Aegon N.V., alsmede lid van de Internationale Advies raad van CVC Capital Partners en de Guggenheim groep in New York, VS. De heer Dahan is lid van de Internationale Adviesraad van het Instituto de Empresa in Madrid, Spanje. Vice-voorzitter van de Raad van Commissarissen Voorzitter van de Auditcommissie Jan Hommen (29 april 1943) heeft de Nederlandse nationaliteit. Hij werd op 13 mei 2003 in de Raad van Commissarissen benoemd en zijn zittingstermijn loopt tot 2007. De heer Hommen is CFO en vice-voorzitter van de Raad van Bestuur van Koninklijke Philips Electronics N.V., welke functie hij in juni 2005 zal neerleggen. Hij is voorzitter van de Raad van Commissarissen van TPG N.V., beoogd voorzitter van de Raad van Commissarissen van Reed Elsevier N.V. en beoogd lid van de Raad van Commissarissen van ING Groep N.V. De heer Hommen is voorzitter van de Raad van Toezicht van het Academisch Ziekenhuis Maastricht en voorzitter van de Board of Directors van MedQuist Inc., waarin Koninklijke Philips Electronics N.V. een belang van circa 70,9% heeft. Cynthia P. Schneider (16 augustus 1953) heeft de Amerikaanse nationaliteit. Zij werd op 1 oktober 2001 in de Raad van Commissarissen benoemd en haar zittingstermijn loopt tot 2005. Zij zal tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van 18 mei 2005 terugtreden. Dr. Schneider is voormalig ambassadeur van de Verenigde Staten in Nederland. Zij is directeur van het Life Science and Society Initiative en Professor Practise of Diplomacy aan Georgetown University. Zij is docente aan zowel het College of Arts and Sciences als de School of Foreign Service van Georgetown University. Daarnaast is zij een directeur van het Institute for the Study of Europe van Columbia University en het Institute for Cultural Diplomacy in Berlijn.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 19