196 Jaarrekening - Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening Toelichting 30 Ahold Jaarverslag 2004 de aandeelhoudersovereenkomst tussen Ahold en IFAB vervielen bij het afronden van bovengenoemde transacties alle putoptieregelingen die deel uitmaakten van de aandeelhoudersovereenkomst. Op 5 november 2004 maakte Ahold bekend dat zij de transactie met betrekking tot de aankoop van het belang van 20% van Canica in ICA had afgesloten. Gelijktijdig was de verkoop van de helft van dit belang aan IFAB voltooid. Ahold heeft voor de financiering van de aandelen van Canica gebruik gemaakt van beschikbare geldmiddelen. Calloptie CRC. Ahold Co. Ltd. Op 3 maart 2004 bereikte Ahold overeenstemming over de verkoop van haar belang in CRC. Ahold Co. Ltd. aan de partner, Central Retail Corporation Ltd. De hiermee verband houdende calloptie is dientengevolge beëindigd. Put- en calloptie Williams Humbert Medina, de partner van Ahold in Williams Flumbert, heeft een calloptie (de Medina-calloptie) uit hoofde waarvan, indien (a) Williams Humbert een afwijking van de verwachte kasstromen zoals beschreven in het ondernemingsplan realiseert van meer dan EUR 3 en (b) Medina alle schulden (ten bedrage van EUR 75 op 31 december 2004) aan Ahold heeft terugbetaald, Medina de aandelen Williams Flumbert gehouden door Ahold mag kopen. Daarnaast heeft Medina Ahold een putoptie verleend met betrekking tot de aandelen Williams Flumbert gehouden door Ahold (de Ahold-putoptie), die Ahold het recht geeft alle aande len Williams Flumbert gehouden door Ahold te verkopen en Medina verplicht deze te kopen voor een prijs van 1 EUR per aan deel. De Ahold-putoptie mag echter alleen uitgeoefend worden door Ahold indien Medina de Medina-calloptie niet uitoefent. Ahold heeft geen verplichting opgenomen aangezien Ahold het risico dat Medina de calloptie zal uitoefenen gering acht. Put- en calloptie Ahold Real Estate Czech Republic B. V. Ingevolge een overeenkomst die Ahold Real Estate Czech Republic B.V. (Ahold Tsjechië) heeft bereikt met haar partner AM Development International B.V. (voorheen Multi Development Corporation International B.V.) (AM) in de joint venture Retail Development Company FHolding B.V. (RDCFI), heeft Ahold Tsjechië haar belang van 50% in RDCFI overgedragen aan AM op 2 maart 2004. Als gevolg hiervan werden de betrokken put- en callopties, overeengekomen met betrekking tot RDCFI, beëindigd. Op grond van een aandeelhoudersovereenkomst tussen Ahold Tsjechië en AM is Ahold Tsjechië verplicht te handelen als tijdelijke investeerder en 50% te kopen van de gezamenlijk met AM ontwikkelde projecten die niet aan derden verkocht kunnen worden vóór de opening van een voltooid project. Ultimo 2003 had Ahold Tsjechië een verplichting van EUR 50 voor twee ontwikkelings projecten in aanbouw - de winkelcentra Plzen en Olomouc. Flet winkelcentrum Plzen werd op 7 september 2004 verkocht aan derden. Flet winkelcentrum Olomouc werd voltooid en daarna geopend op 5 augustus 2004. Aangezien geen van de projecten meer in een bouwfase verkeren is er geen sprake meer van een putoptie ingevolge de aandeelhoudersovereenkomst en heeft Ahold Tsjechië per ultimo 2004 geen verplichting meer ten aanzien van bouwprojecten.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 198