192 Jaarrekening - Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening Toelichting 30 Braziliaans mededingingsonderzoek inzake G. Barbosa Amerikaanse huurovereenkomsten Bradlees Ahold Jaarverslag 2004 rechtbank in Mendoza, provincie Mendoza (de institutionele zaak). De institutionele zaak is gevoegd met de zaak-Belmonte door een besluit van de appèlrechter van Mendoza van 30 september 2004. Op 1 november 2004 maakte Ahold bekend dat zij de verkoop van haar belang van 99,94% in Disco aan Censosud gedeeltelijk had voltooid door de overdracht van circa 85% van de uitstaande aandelen van Disco, terwijl de transactie nog onderworpen was aan goedkeuring door de mededingingsautoriteiten. Ahold is van mening dat de overdracht van de Disco-aandelen op dat moment en op die wijze in het belang was voor de klanten en medewerkers van Disco, die naar de mening van Ahold nadeel ondervonden van de vertraging in het mededingingsgoedkeuringsproces en de voltooiing van de transactie. Op 2 december 2004 vaardigde de rechtbank San Rafael een gerechtelijk bevel uit waarin DAIH en Cencosud gelast werden geen van de handelingen te verrichten die worden beschreven in artikel 6 van de Argentijnse mededingingswet ('handelingen van concentratie'). In geval van strikte handhaving zou dit gerechtelijk bevel, op zijn minst tijdelijk, kunnen leiden tot het terugdraaien van de overdracht van de aandelen van Disco. In dat geval zal Ahold de aandelen Disco voor risico en rekening van Cencosud houden, en Cencosud zal alle relevante acties ondernemen om ervoor te zorgen dat de aandelen Disco aan een derde worden overgedragen. Ahold, Cencosud en de Argentijnse overheden hebben ook tegen dit besluit beroep aangetekend en zijn van plan dit gerechtelijk bevel krachtig te betwisten. Op 23 december 2004 bekrachtigde de appèlrechter van Mendoza het besluit van de rechtbank San Rafael van 2 december 2004, maar stond het DAIH toe om beroep aan te tekenen tegen dat besluit, zonder evenwel het besluit van de rechtbank van San Rafael op te schorten. Op 8 februari 2005 tekende DAIH beroep aan bij het Argentijnse hooggerechtshof tegen het rechterlijk besluit van 23 december 2004 van de appèlrechter van Mendoza om opschorting van het gerechtelijk bevel van 8 december 2004 van de rechtbank van San Rafael te weigeren. Diverse andere besluiten betreffende procedurele zaken zijn uitgevaardigd door zowel de rechtbank San Rafael als de appèl rechter van Mendoza, die Ahold allemaal krachtig blijft verdedigen. Op 23 maart 2005 ontving Ahold, na overeenstemming te hebben bereikt met Cencosud over de laatste aanpassing van de koopprijs in verband met de slotbalans van Disco, de in onderpand gehouden laatste betaling voor de verkoop van circa 85% van de aandelen Disco S.A. De transactie, die Ahold en Cencosud hadden gesloten op 5 maart 2004, vereist nog goedkeuring van de Argentijnse mededingingsautoriteiten, hoewel dit geen invloed zal hebben op de ontvangst van de koopprijs door Ahold. De koopprijs voor het resterende deel van circa 15% van de aandelen Disco die nog niet zijn overgedragen door Ahold aan Cencosud, blijven in onderpand tot deze aandelen op juridisch overgedragen kunnen worden aan Cencosud. Zoals hierboven is vermeld zijn deze aandelen onderworpen aan bepaalde Uruguayaanse rechterlijke bevelen, die van kracht zijn in Argentinië. De verkoop van de Braziliaanse winkelketen G. Barbosa werd onderzocht door de Braziliaanse mededingingsautoriteiten. De Conselho Administrativo de Defesa Econömica (CADE) is de Braziliaanse mededingingsautoriteit die bepaalde acquisities in Brazilië goed- of afkeurt op basis van hun mededingingseffect. CADE heeft de overname van G. Barbosa in 2002 onderzocht in het kader van het toenmalige eigendom van Ahold van Bompreqo, dat G. Barbosa acquireerde. Op 17 december 2003 kwam CADE tot een uitspraak en heeft het een beschikking uitgevaardigd (de CADE-beschikking) waarin Ahold werd opgedragen binnen twee maanden zestien winkels te verkopen in de steden Feira de Santana, Salvador en Aracajü. Deze deadline is inmiddels diverse malen uitgesteld. Op 31 december 2004 maakte Ahold bekend dat het een overeenkomst had getekend voor de verkoop van G. Barbosa aan een bedrijf dat is gelieerd aan ACON Investments, een in de Verenigde Staten gevestigde investeringsmaatschappij. Deze transactie werd afgerond in april 2005. In 1992 is Bradlees Stores, Inc. (Bradlees) afgesplitst van Stop Shop. In verband met deze afsplitsing heeft Stop Shop een aantal huurovereenkomsten voor vastgoedobjecten overgedragen aan Bradlees. In verband met deze overdracht hebben Stop Shop, Bradlees en Vornado (of bepaalde gelieerde ondernemingen, gezamenlijk: Vornado), en de verhuurder van een aantal

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 194