Bericht van de Raad van Commissarissen Dit jaarverslag en de geconsolideerde jaarrekening over het boekjaar 2004, gecontroleerd door Deloitte Accountants B.V., zijn aan de Raad van Commissarissen voorgelegd. De geconsolideerde jaarrekening is besproken met de Auditcommissie in aanwezigheid van de Raad van Bestuur en de externe accountant. De Raad van Commissarissen kan zich verenigen met dit jaarverslag en adviseert de jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders de geconsolideerde jaarrekening in dit verslag vast te stellen. Wijzigingen in de Raad van Commissarissen Activiteiten van de Raad van Commissarissen Ahold Jaarverslag 2004 De samenstelling van de Raad van Commissarissen is in 2004 aanzienlijk veranderd en tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders (AVA) op 18 mei 2005 zullen naar verwachting nog meer wijzigingen volgen. Sir Michael Perry GBE trad tijdens de AVA op 2 juni 2004 terug aan het eind van zijn zittingstermijn. De heren Robert G. Tobin en Roland Fahlin traden eveneens tijdens de AVA op 2 juni 2004 terug als gevolg van de onafhankelijkheids- eisen van de Nederlandse Corporate Governance Code. De heer Rene Dahan werd tijdens de AVA op 2 juni 2004 benoemd tot lid van de Raad van Commissarissen. Hij werd per 26 augustus 2004 tot waarnemend voorzitter van de Raad van Commissarissen benoemd en tot voorzitter per 25 maart 2005. Hij is ook voorzitter van de Selectie- en benoemingscommissie en lid van de Auditcommissie en de Remuneratiecommissie. Mevrouw Karen de Segundo werd tot lid van de Raad van Commissarissen benoemd tijdens de AVA op 2 juni 2004. Zij is lid van de Auditcommissie en de Selectie- en benoemingscommissie. De heer Jan H.M. Hommen werd per 25 maart 2005 be noemd tot vice-voorzitter van de Raad van Commissarissen. Hij is ook voorzitter van de Auditcommissie. Zoals vorig jaar werd aangekondigd, zal de heer Lodewijk J.R. de Vink na een zittingsperiode van meer dan zesen eenhalf jaar in de Raad van Commissarissen terugtreden tijdens de AVA op 18 mei 2005. Hij is momenteel lid van de Auditcommissie. Zoals vorig jaar werd aangekondigd, zal dr. Cynthia P. Schneider na een zittingsperiode van meer dan drieën eenhalf jaar in de Raad van Commissarissen terugtreden tijdens de AVA op 18 mei 2005. Dr. Schneider is momenteel lid van de Remuneratiecommissie en de Selectie- en benoemingscommissie. De Raad van Commissarissen betreurt het dat de heer Karei Vuursteen vanwege persoonlijke omstandigheden per 26 augustus 2004 gedwongen was af te treden als voorzitter van de Raad van Commissarissen en als lid van de Audit commissie en de Selectie- en benoemingscommissie. De heer Vuursteen zal tijdens de AVA op 18 mei 2005 terugtreden. De heer Vuursteen werd op 8 mei 2002 benoemd in de Raad van Commissarissen en werd op 26 november 2003 voorzitter van de Raad van Commissarissen. De heer Vuursteen is ook voorzitter van de Remuneratiecommissie. Hij adviseerde en ondersteunde de Selectie- en benoemingscommissie bij de keuze van kandidaten voor de Raad van Commissarissen. In 2004 kwam de Raad van Commissarissen tien maal bijeen met de Raad van Bestuur en eenmaal met alleen de CEO. Daarnaast hield de Raad van Commissarissen één vergadering zonder aanwezigheid van de leden van de Raad van Bestuur. Tijdens dit overleg beoordeelde de Raad van Commissarissen zijn eigen functioneren en dat van de individuele leden, alsmede het functioneren van de Raad van Bestuur en diens individuele leden. Voorts besprak de Raad van Commissarissen het gewenste profiel, de samenstelling en de competenties van de Raad van Commissarissen. Geen van de leden van de Raad van Commissarissen was regelmatig afwezig tijdens de vergaderingen. In 2004 bleef de aandacht van de Raad van Commissarissen gericht op corporate governance. In januari 2004 stelde de Raad van Commissarissen een statutenwijziging voor, die werd aangenomen door onze aandeelhouders. Het reglement van de Raad van Commissarissen en het reglement de Raad van Bestuur werden in januari 2004 vastgesteld en in december 2004 gewijzigd. Andere belangrijke onderwerpen die tijdens de vergaderingen van de Raad van Commissarissen werden besproken, waren het jaarverslag 2003, ontwikkelingen

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 17