Bericht van de Raad van Bestuur Ahold Jaarverslag 2004 Laten we niet vergeten dat succes een reis is en geen bestemming. We bevonden ons in 2003 in een crisis en 2004 was een jaar van overgang en wederopbouw. Echter, de geschiedenis van de retail staat vol van succes verhalen ondanks tegenspoed: de Waltons, de Albrechts, de Kamprads en als laatste, maar niet de minste, de Heijns, hadden het nooit gemakkelijk. En kijk eens waar ze nu staan: Wal-Mart, Aldi, IKEA en Ahold. Wij zijn absoluut vastbesloten om de leidende positie die onze onderneming - die al vele jaren aan de beurs is genoteerd en die volledig eigendom is van u, de aandeelhouders - zo lang heeft gehad, in de door ons geselecteerde segmenten in de voedingsmiddelendistributie weer op te eisen. Wij menen dat Ahold in 2005, als onze Road to Recovery ten einde komt, naar voren komt als een springlevende, gezonde onderneming die zich kenmerkt door een krachtige structuur, een gezonde balans, maar ook - en dat is het belangrijkste - als een organisatie die enorm gegroeid is door de confrontatie met tegenslag, en die nu meer dan ooit tevoren klaar is om de leiderschapspositie op te eisen en te behouden. Daarom zullen, naarmate het jaar vordert, onze inspanningen en aandacht meer verschuiven naar uitvoering en nakomen van beloften. We zullen ons richten op alle aspecten van de bedrijfsvoering - strategisch en operationeel - omdat uiteindelijk een bevredigend en duurzaam resultaat over de gehele line datgene is wat onze belanghebbenden van ons verwachten. Ter afsluiting wil ik mijn welgemeende dank uitspreken aan allen met wie we dit jaar hebben samengewerkt, in welk land en op welk niveau dan ook. Hierbij verdienen drie mensen speciale vermelding: mijn collega's Jan Andreae, Bill Grize en Theo de Raad, die respectievelijk in februari 2004, december 2004 en januari 2005 terugtraden uit de Raad van Bestuur. We zullen hun aanwezigheid in de bestuurskamer missen en danken hen voor hun belang rijke bijdragen aan de onderneming gedurende een gecombineerde periode van in totaal 65 jaar. We willen echter onze dank uitspreken aan al onze meer dan 200.000 medewerkers voor hun veerkracht, vastbesloten heid, zuiverheid en aandacht voor detail die ze hebben getoond en die onze aandeelhouders mogen verwachten. De buitengewone loyaliteit, toewijding en doorzettings vermogen van onze medewerkers hebben het een geweldige onderneming mogelijk gemaakt gestaag voort te gaan op de Road to Recovery. Namens de Raad van Bestuur, Anders C. Moberg President en Chief Executive Officer Zaandam, 8 april 2005

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 16