Toelichting 7 fmmmmmtmmmsmsM 139 De heer Wakkie De heer Andreae De heer De Raad Ahold Jaarverslag 2004 De heer Ryöppönen heeft in juli 2004 ingevolge zijn arbeidsovereenkomst 80.000 gewone aandelen Ahold toegekend gekregen en in december 2004 50.000 gewone aandelen die vallen onder de voorwaarden van de zogenoemde 'Restricted Stock Retention Agreement for Key Management' (zie de Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening onder 8). De heer Ryöppönen neemt deel aan de pensioenregelingen van Ahold. De heer Ryöppönen heeft recht op een verhuiskosten vergoeding en een tegemoetkoming in andere kosten die zijn verbonden aan zijn verhuizing naar Nederland. Tenzij de arbeids overeenkomst anderszins wordt opgezegd, kan de heer Ryöppönen in 2008 worden herbenoemd. Indien Ahold de arbeidsovereenkomst opzegt, dient zij een opzegtermijn van zes maanden in acht te nemen. Bij opzegging door de heer Ryöppönen geldt een opzegtermijn van drie maanden. Indien (1) Ahold besluit de arbeidsovereenkomst met de heer Ryöppönen op te zeggen voordat hij de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt vanwege andere dan dwingende redenen of (2) Ahold een wijziging in de zeggenschapsstructuur ondergaat met als gevolg dat het dienstverband van de heer Ryöppönen door Ahold of door hemzelf wordt beëindigd, ontvangt de heer Ryöppönen een bedrag dat gelijk is aan zes bruto basismaand salarissen ten tijde van de beëindiging van het dienstverband vermeerderd met de gemiddelde bonus over de drie voorgaande jaren. De heer Ryöppönen neemt voorts deel aan Aholds Performance Share Grant-regeling 2004 - 2006 (zie de Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening onder 8). De arbeidsovereenkomst van Ahold met de heer Wakkie, gedateerd 9 oktober 2003, voorziet in een basissalaris van EUR 500.000 per jaar, een bonus en deelname aan de aandelenoptieregeling. De bonus is voor 70% gebaseerd op EVA-doelen en voor 30% op twee persoonlijke prestatiecriteria vastgesteld door de Raad van Commissarissen. Indien deze doelen worden verwezenlijkt, bedraagt de bonus 100% van zijn basissalaris over het desbetreffende jaar, met een maximum van 125% indien de gestelde doelen worden overtroffen. Het contractuele recht van de heer Wakkie op een toekenning van 150.000 gewone aandelen Ahold is omgezet in een deelname aan de Performance Share Grant-regeling van Ahold (zie de Toelichting op de geconsolideerde jaar rekening onder 8). De heer Wakkie neemt tevens deel aan de pensioenregeling van Ahold. Tenzij de arbeidsovereenkomst met de heer Wakkie anderszins wordt opgezegd, eindigt deze in 2008. Indien Ahold de arbeidsovereenkomst opzegt, dient zij een opzegtermijn van drie maanden in acht te nemen. Bij opzegging door de heer Wakkie geldt eveneens een opzegtermijn van drie maanden. De heer Wakkie neemt voorts deel aan Aholds Performance Share Grant-regeling 2004 - 2006 (zie de Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening onder 8). De heer Andreae werd in 1997 lid van de Raad van Bestuur. De heer Andreae is per 23 februari 2004 afgetreden als lid van de Raad van Bestuur. Het basissalaris van de heer Andreae als lid van de Raad van Bestuur over 2004 bedroeg, naar rato tot 23 februari 2004, EUR 100.000. De bonus van de heer Andreae is gebaseerd op verbetering van de EVA van Ahold (pro rata over de periode tot 23 februari 2004). Na zijn aftreden als lid van de Raad van Bestuur is de heer Andreae in dienst gebleven van Ahold. Hij is tot zijn pensioen verantwoordelijk voor bijzondere projecten voor het Ahold-concern. De heer De Raad werd in 2001 lid van de Raad van Bestuur. In 2004 bedroeg zijn basissalaris EUR 632.049. Met ingang van 2004 wordt de bonus van de heer De Raad voor 70% gebaseerd op EVA-doelen en voor 30% op een persoonlijk prestatiecrite rium vastgesteld door de Raad van Commissarissen. Indien deze doelen worden verwezenlijkt, bedraagt de bonus 125% van zijn basissalaris. De heer De Raad neemt voorts deel aan Aholds Performance Share Grant-regeling 2004 - 2006 (zie de Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening onder 8). De heer De Raad is per 7 januari 2005 teruggetreden uit de Raad van Bestuur. De heer De Raad blijft, na zijn terugtreden uit de Raad van Bestuur, tot 1 juli 2005 tegen een vergoeding ondersteuning verlenen bij de afronding van de desinvesterings activiteiten.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 141