138 Jaarrekening - Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening Toelichting 7 Basissalaris Jaarlijkse prestatiebonus Pensioenregeling Arbeidsovereenkomsten met de individuele leden van de Raad van Bestuur De heer Moberg De heer Ryöppönen Ahold Jaarverslag 2004 De onderstaande bedragen luiden in EUR 1 of USD 1, tenzij anders aangegeven. Het basissalaris van de leden van de Raad van Bestuur is in 2004 niet gestegen ten opzichte van 2003, behoudens een kleine aanpassing voor de heer Grize ter compensatie van de stopzetting van een ziektekostenregeling. De bonussen voor de leden van de Raad van Bestuur zijn voor 70% gebaseerd op verbetering van de 'economie value added' (EVA) en voor 30% op door de Raad van Commissarissen vastgestelde financiële en kwalitatieve doelen. Voor de niet- Amerikaanse leden van de Raad van Bestuur is de EVA-doelstelling gebaseerd op verbetering van de EVA voor Ahold als geheel. Voor de heer Grize, die het hele jaar lid was geweest van de Raad van Bestuur, bestaat de EVA-doelstelling (de basis voor 70% van zijn bonus) voor 10% uit een verbetering van de EVA voor Ahold als geheel en voor de resterende 60% uit een verbetering van de EVA voor de Amerikaanse retailactiviteiten. Voor de niet-Amerikaanse leden van de Raad van Bestuur, behoudens de heer Moberg, geldt een eindloonregeling op basis van 60% van het pensioengevend basissalaris (pensioengrondslag) bij het bereiken van de leeftijd van 60 jaar, bij een dienst verband van ten minste 30 jaar bij Ahold. De desbetreffende leden van de Raad van Bestuur zijn hiervoor een pensioenpremie verschuldigd van circa 3,4% van de pensioengrondslag. Voorts geldt voor de heren Andreae en De Raad een Amerikaanse pensioenregeling op basis van het Amerikaanse pensioengevende salaris. Dit is een premievrije regeling die eveneens gebaseerd is op 60% van het pensioengevend basissalaris. Deze regeling komt tot uitkering na pensionering. Voor de heer Grize golden in 2004 verschillende regelingen. De pensioenaanspraken uit hoofde van de pensioenregeling van de onderneming waarvan hij 'president' en 'chief executive officer' was vóór zijn benoeming tot de Raad van Bestuur, zijn in stand gebleven. Uitgaande van een fulltime dienstverband zal de uitkering bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd circa 60% van het basissalaris bedragen. Aangezien de heer Moberg niet deelneemt aan een van de pensioenregelingen van Ahold zal aan hem de werkgeversbijdrage worden uitgekeerd, die circa EUR 83.000 per jaar bedraagt. De gewijzigde arbeidsovereenkomst met de heer Moberg, gedateerd 14 oktober 2003, voorziet in een basissalaris van EUR 1.500.000 per jaar, een bonus en deelname aan Aholds aandelenoptieregeling. De bonus is voor 70% gebaseerd op EVA- doelen en voor 30% op twee persoonlijke prestatiecriteria vastgesteld door de Raad van Commissarissen. De maximumbonus van de heer Moberg bedraagt 2,5 maal zijn basissalaris over ieder jaar. De heer Moberg heeft recht op een verhuiskostenvergoeding en een tegemoetkoming in de aan zijn verhuizing naar Nederland verbonden kosten. Tenzij de arbeidsovereenkomst anderszins wordt opgezegd, komt de heer Moberg in 2008 in aanmerking voor herbenoeming. Indien Ahold de arbeidsovereenkomst opzegt, dient zij een opzegtermijn van 52 weken in acht te nemen. Bij opzegging door de heer Moberg geldt een opzegtermijn van 26 weken. De heer Moberg neemt voorts deel aan Aholds Performance Share Grant-regeling 2004 - 2006 (zie de Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening onder 8). De arbeidsovereenkomst van Ahold met de heer Ryöppönen, gedateerd 18 juni 2003, voorziet in een basissalaris van EUR 650.000 per jaar, een bonus en deelname aan Aholds aandelenoptieregeling. De bonus is voor 70% gebaseerd op EVA- doelen en voor 30% op twee persoonlijke prestatiecriteria vastgesteld door de Raad van Commissarissen. Indien deze doelen worden verwezenlijkt, bedraagt de bonus 1,25 maal zijn basissalaris over het desbetreffende jaar. Over de eerste twaalf maanden van zijn dienstverband had de heer Ryöppönen recht op een gegarandeerde bonus van 70% van het jaarlijkse vastgelegde bonusbedrag waarvan EUR 500.000 aan hem is betaald. Over de daaropvolgende twaalf maanden van zijn dienstverband ontvangt de heer Ryöppönen een gegarandeerde bonus van 50% van het jaarlijks vastgestelde bonusbedrag.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 140