Toelichting 5 127 5 Gesegmenteerde informatie Ahold Jaarverslag 2004 Ahold is actief in twee bedrijfsactiviteiten (retail en foodservice) die bestaan uit negen bedrijfssegmenten (primaire segmentatie basis). Daarnaast wordt de Group Support Office gepresenteerd als een afzonderlijk rapportagesegment. Retail Stop Shop/Giant-Landover Arena Giant-Carlisle/Tops Arena BI-LO/Bruno's Arena Albert Heijn Arena Centraal-Europa Arena Overig Europa Rest van de wereld Totaal retail Foodservice U.S. Foodservice U.S. Foodservice Del' XLDeli XL Totaal foodservice Group Support Office Holdingpersoneel (Nederland en Verenigde Staten) Ahold Groep Ahold heeft per 5 november 2004 haar belang in ICA van 50% naar 60% uitgebreid. Belangrijke activiteiten binnen het bedrijfssegment Stop Shop, Giant-Landover en Peapod Giant-Carlisle en Tops BI-LO en Bruno's Albert Heijn, Etos, Gall Gall en Ahold Coffee Company Tsjechië, Polen en Slowakije Spanje, Schuitema en de niet-geconsolideerde joint ventures ICA (60%*), JMR (49%) en Luis Paez (50%) Azië, Zuid-Amerika en Paiz Ahold (50%) Aholds bedrijfssegmenten zijn actief in drie belangrijke geografische gebieden, die worden onderscheiden op basis van de locatie van de klanten (secundaire segmentatiebasis): Regio Noord-Amerika Europa Overige Ahold Groep Ahold heeft de segmenten waarover wordt gerapporteerd, vastgesteld op basis van de interne rapportagestructuur en de wijze waarop het management de resultaten van de bedrijfsactiviteiten beoordeelt en financiële middelen toekent. Ahold heeft in 2004 de verslaggeving over segmenten gewijzigd om aan te sluiten bij de nieuwe structuur van bedrijfsarena's die zijn vastgesteld voor interne rapportage- en managementdoeleinden. De vergelijkende informatie over segmenten is voor vergelijkingsdoeleinden dien overeenkomstig aangepast. Als gevolg van de herziene segmentenstructuur worden bepaalde tot het bedrijfsresultaat behorende posten inzake pensioenen, overige vergoedingen na pensionering en voorzieningen met betrekking tot medewerkers werkzaam in de Albert Heijn Arena met ingang van 2004 in dit segment opgenomen. Deze lasten werden tot 2004 opgenomen in het segment Overig Europa (resultaat 2003: EUR 29). Over een segment wordt afzonderlijk gerapporteerd indien de opbrengsten van het segment bestaan uit verkopen aan externe afnemers en indien aan een van de drie volgende criteria is voldaan: (a) de gezamenlijke opbrengsten van de externe en interne afnemers bedragen ten minste 10% van de totale opbrengsten van alle segmenten (extern en intern), (b) het resultaat van het

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 129