125 Toelichting 4 4 Beëindiging van bedrijfsactiviteiten Retail - Rest van de wereld Retail - BI-LO/Bruno's Arena Foodservice - Deli XL Ahold Jaarverslag 2004 Bepaalde (geplande) desinvesteringen van Ahold voldoen volgens NL GAAP niet aan de criteria die gelden voor aanwijzing als beëindiging van een bedrijfsactiviteit, en zijn om die reden niet in dit onderdeel van de toelichting opgenomen. Deze (geplande) desinvesteringen betreffen de winkels van Wilson Farms/Sugarcreek in de Verenigde Staten, de Poolse hypermarkten en Aholds joint-venturebelang in Bodegas Williams Humbert S.A. (voorheen Luis Paez, hierna: Williams Humbert) in Spanje. Ahold heeft in november 2002, in het kader van de focus op groei in de winstgevende kernactiviteiten, het streven naar verlaging van de schuldenlast en stroomlijning van de bedrijfsactiviteiten, het voornemen bekendgemaakt om de niet-kernactiviteiten en ondermaats presterende activiteiten geheel of gedeeltelijk af te stoten. Bovendien hield de bekendmaking in dat Ahold onder maats presterende activiteiten kritisch zou blijven beoordelen, waarbij zou worden gekeken of resultaatverbetering mogelijk was of dat tot desinvestering zou worden overgegaan. Ahold was en is vastbesloten om zich op de kernactiviteiten te concentreren en de positie van Ahold te verbeteren in de markten waarin zij marktleider is of waarin zij deze positie kan verwerven. In december 2004 is Ahold de verkoop overeengekomen van G. Barbosa aan een gelieerde onderneming van ACON Investments, een Amerikaanse investeringsmaatschappij met andere retailbeleggingen in Latijns-Amerika. De transactie werd in april 2005 afgerond. Ahold heeft op 11 februari 2004 haar voornemen bekendgemaakt om de dochtermaatschappijen BI-LO en Bruno's te verkopen. Ahold heeft op 31 januari 2005 de verkoop afgerond van haar dochtermaatschappijen BI-LO en Bruno's aan een aan Lone Star Funds gelieerde onderneming voor een bruto-opbrengst van maximaal USD 660 (EUR 487). Ahold heeft voor de verkoop circa USD 567 (EUR 418) in contanten ontvangen en een kredietbrief van USD 100 (EUR 74) die op een geblokkeerde rekening is geplaatst. Daarnaast behouden BI-LO/Bruno's hun schuldverplichtingen inclusief financiële-leaseverplichtingen, hoewel Ahold nog aansprakelijk kan worden gesteld voor bestaande garanties gerelateerd aan deze leases. Ahold is gerechtigd binnen 18 maanden na de afronding de rest van de aankoopprijs van maximaal USD 100 (EUR 74) te ontvangen, indien en voorzover BI-LO en Bruno's bepaalde doelstellingen realiseren wat betreft de desinvestering van voorraden, onroerend goed en andere activa. Ahold heeft in september 2004 het voornemen bekendgemaakt om haar foodservicegroothandel in de Benelux, Deli XL, te verkopen. Deze stap is onderdeel van de aanhoudende strategische heroverweging van de activiteiten van Ahold. Ahold verwacht dat de verkoop van Deli XL uiterlijk in het derde kwartaal van 2005 zal worden afgerond.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 127