122 Jaarrekening - Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening Toelichting 3 Acquisities Acquisities in 2004 Ahold Jaarverslag 2004 Jamin In juni 2003 verkocht Ahold de Nederlandse snoepwinkelketen Jamin Winkelbedrijf B.V., die deel uitmaakte van het retail- segment. Het managementteam van Jamin nam de keten over via een management buy-out. Dit team zet de activiteiten als zelfstandig bedrijf voort. De transactie betrof alle vijf eigen Jamin-winkels, inclusief inventaris, voorraden en debiteuren. De franchisewinkels zetten hun activiteiten met Jamin voort. De Walvis Ahold verkocht in september 2003 het restaurant 'De Hoop op d'Swarte Walvis' te Zaandam. Nedstede Groep nam het restaurant over door middel van een activatransactie ('asset sale and purchase agreement') die de inventaris en het vastgoed omvatte. Indonesië Ahold bereikte in april 2003 overeenstemming over de verkoop van haar Indonesische activiteiten aan PT Hero Supermarket Tbk voor ongeveer EUR 12, inclusief opbrengsten uit de verkoop van de winkelinventaris. De overdracht van activa vond gefaseerd plaats, vanaf juni 2003 tot de afronding in het derde kwartaal van 2003. De transactie had betrekking op winkels en twee distributiecentra, die allen deel uitmaakten van het retailsegment. Maleisië In mei 2003 bereikte Ahold overeenstemming over de verkoop van haar Maleisische activiteiten aan Dairy Farm Giant Retail Sdn Bhd (Giant), een dochtermaatschappij van Dairy Farm International Holdings Limited. De transactie, die tot stand kwam in de vorm van activatransactie ('asset purchase agreement'), werd in het derde kwartaal van 2003 afgerond. Golden Gallon In augustus 2003 bereikte Ahold overeenstemming over de verkoop van Golden Gallon, met activiteiten op het gebied van benzi nestations en gemakswinkels in het retailsegment in het zuidoosten van de Verenigde Staten aan The Pantry, Inc. De transactie werd in oktober 2003 afgerond, en leverde circa USD 187 (EUR 157) op. De verkoop omvatte de activiteiten van Golden Gallon, het werkkapitaal en alle vastgoed. Paraguay In september 2003 verkocht Ahold haar 100%-belang in Supermercados Stock S.A. aan A.J. Vierci. Supermercados Stock S.A., exploiteerde tien supermarkten in Paraguay. De onderneming was een dochtermaatschappij van het Chileense Santa Isabel. Peru Ahold rondde in december 2003 de verkoop af van haar Peruviaanse activiteit, Santa Isabel, aan Grupo Interbank en een groep investeerders onder leiding van Nexus Group. Ahold heeft in de loop van 2004, 2003 en 2002 verschillende acquisities afgerond. De belangrijkste acquisities betroffen de uit breidingen van het belang in ICA AB (ICA) in 2004 en in Disco Ahold International Holdings N.V. (DAIH) in 2002. Ahold deed in 2002 tevens een reeks overnames die afzonderlijk onaanzienlijk waren maar gezamenlijk wel van materieel belang zijn. Alle over names werden door Ahold verwerkt op basis van 'purchase accounting'. De bedrijfsresultaten van alle verworven ondernemingen zijn vanaf de respectievelijke overnamedata verwerkt in de geconsolideerde winst- en verliesrekening. ICA IAhold heeft in oktober 2004 haar belang in ICA via een aantal transacties uitgebreid van 50% tot 60%. Ahold, ICA Förbundet Invest AB (IFAB) en Canica SA (Canica) waren joint-venturepartners in ICA. Ahold had een belang van 50 /o, IFAB een belang van 30% en Canica een belang van 20%. Ahold had op grond van de aandeelhoudersovereenkomst tussen de partners een voorwaardelijke verplichting uit hoofde van afspraken met IFAB en Canica over de verkoop van belangen (hierna: ICA-putoptie). Zie de Toelichting op de geconsolideerde jaarrekening onder 30.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 124