Toelichting 2 Verkoopkosten Algemene beheerskosten Nettoresultaat per aandeel beschikbaar voor gewone aandeelhouders Geconsolideerd kasstroomoverzicht Overgang op International Financial Reporting Standards (IFRS) Ahold Jaarverslag 2004 Ahold heeft haar verslaggeving van leveranciersbijdragen gewijzigd met ingang van 29 december 2002, conform de richtlijnen in U.S. Financial Accounting Standards Boards' Emerging Issues Task Force Issue Nr. 02-16 Accounting by a Customer (Including a Reseller) for Certain Consideration Received from a Vendor (EITF 02-16). Toen Ahold EITF 02-16 invoerde, bleek dat de berekening van de gevolgen voor het nettoresultaat voor de vergelijkende jaren praktisch niet haalbaar was. De in de toelichting opgenomen geconsolideerde winst- en verliesrekening over 2002 is derhalve niet aangepast. Vóór de implementatie van EITF 02-16 werden promotionele kortingen (inclusief advertenties, productintroducties, plaatsing van producten en overige promotio nele activiteiten) primair in mindering gebracht op de kostprijs van de omzet in de periode waarin de activiteit met betrekking tot de korting zich voordeed, of gelijkmatig over de looptijd van het contract in gevallen waarin geen specifieke prestatiecriteria waren gedefinieerd. De verkoopkosten bestaan uit de lonen en salarissen van winkel- en foodservicemedewerkers, overige winkelkosten, huur van winkels en foodservicefaciliteiten, afschrijvingen op gebouwen in eigendom van Ahold, reclamekosten en overige verkoopkosten. De algemene beheerskosten bestaan uit de lonen en salarissen van de medewerkers van de hoofdkantoren van de werkmaat schappijen van Ahold en van Aholds Group Support Office, de huur van en afschrijving op deze gebouwen, herstructureringskos ten en overige algemene beheerskosten. Het gewone nettoresultaat per aandeel beschikbaar voor gewone aandeelhouders wordt berekend op basis van het gewogen gemiddelde van het aantal uitstaande gewone aandelen gedurende de periode. Alle potentiële gewone aandelen zijn zonder ver- wateringseffect omdat voor alle gepresenteerde jaren een nettoverlies beschikbaar voor gewone aandeelhouders werd gerealiseerd. Het geconsolideerde kasstroomoverzicht wordt opgesteld volgens de indirecte methode. De mutaties in de activa en passiva van dochtermaatschappijen en deelnemingen met een andere functionele valuta dan de euro, worden omgerekend tegen de per kwartaal vastgestelde gemiddelde koers. De kasstromen worden gecorrigeerd voor mutaties in de activa en passiva die zijn ver kregen via overnames. Het saldo van bij een acquisitie verkregen activa en passiva wordt, inclusief betaalde goodwill, opgenomen onder de post Acquisities van geconsolideerde dochtermaatschappijen. De presentatie van het geconsolideerd kasstroomover zicht is substantieel in overeenstemming met de vereisten van International Accounting Standard 7 Het kasstroomoverzicht. Ahold is met ingang van 2005 verplicht haar geconsolideerde jaarrekening op te stellen in overeenstemming met de International Financial Reporting Standards (IFRS), zoals goedgekeurd door de Europese Unie. Deze wijziging geldt voor alle financiële ver slaggeving over verslagperioden die beginnen op of na 1 januari 2005. Aholds overgangsdatum naar IFRS is 29 december 2003, het begin van de vroegste periode waarover in Aholds geconsolideerde jaarrekening over 2005 vergelijkende cijfers volgens IFRS worden verstrekt.

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 121