Beter bestellen Uit het schap Tel uit je winst met het AH Vaste Klanten Fonds Spaarsalaris In 1993 waren er veel veranderingen in het assortiment. Om deze veranderin gen sneller te realise ren is er een nieuwe methode ingevoerd voor B-correcties. Cind 1993 werden de winkels van Albert Heijn verscheidene malen opgeschrikt door een zogenoemd recall-bericht. Bepaalde produkten, onder meer limonade en babyvoeding, moesten uit het schap worden verwijderd. Het terughalen van produkten is geen kleinigheid. De afdeling kwaliteit en milieu be paalt samen met de afdeling com mercie of er een recall-operatie op touw moet worden gezet. De essen tie van zo'n recall-actie is dat er bij de kwaliteitscontrole door de fabri kant iets fout is gegaan en daardoor alle desbetreffende produkten terug gehaald moeten worden. Zo'n fout komt aan het licht door bijvoorbeeld een melding van de Keuringsdienst van Waren of omdat een klant ont dekt dat er een raar luchtje aan een produkt zit. Voor de winkels bete kent een recall-operatie dat de supermarktmanager via de elektro nische post of de fax een melding krijgt. Hij zorgt er dan voor dat het desbetreffende produkt uit de winkel wordt gehaald en geretourneerd. Administratief gezien heeft zo'n actie natuurlijk ook heel wat voeten in de aarde. Recall-operaties spelen zich niet alleen in de winkel af. Ook in de distributiecentra, waar vaak grotere partijen van het bewuste artikel staan, moet men in actie komen. De produkten mogen onder geen beding meer worden uit geleverd. Partijen die al onderweg zijn met de vrachtwagen moeten bij het eerste filiaal worden gestopt. En op het hoofdkantoor zit men inmiddels ook niet stil. Commercie houdt voortdurend nauw overleg met de leverancier, public relations zorgt dat de pers correct wordt geïnformeerd en klantenservice staat klaar om vragen van ongerus te klanten te beantwoorden. In een speciaal recall-draaiboek staat pre cies wat iedereen moet doen. In de praktijk blijkt dat alle stappen meest al vlekkeloos en heel snel worden uitgevoerd. Het geld ligt op straat, eh... op de werk vloer! Investeren in het AH Vaste Klanten Fonds is de moeite waard. Zeker nu je ook kunt deelnemen via het Spaarsalaris. Een andere in 1993 geïntrodu ceerde manier van sparen loopt via het Spaarsalaris. Van je netto salaris kun je iedere periode een bedrag van tenminste 25 gulden over laten schrijven naar het AH Vaste Klanten Fonds en daar spa ren voor Units A. Bij het Spaarsalaris ontvang je geen gratis Units B. De hoogte van het te spa ren bedrag kan variëren van minimaal 25 gulden tot maximaal het nettosalaris per periode en mag tussentijds altijd worden veran derd. Wil je eenmalig je hele nettosalaris beleggen in het AH Vaste Klanten Fonds, dan kan dat dus. Hetzelfde geldt andersom. Als je (tijdelijk) wilt stoppen, kun je dat van het ene op het andere moment besluiten. Als je (ook) via het Spaarsalaris wilt beleggen, kun je dit bij je baas opgeven. Hij maakt daarvan een aantekening op je W-formu lier. De waarde van je belegging kan variëren. Zo is het renteper centage weieens 10% geweest. De behaalde resultaten tot dusver zijn natuurlijk geen garantie voor de toekomst: daarom heet het ook be leggen. Winkels die een bepaald produkt aan hun assortiment wensen toe te voegen regelen dat nu rechtstreeks met het areakantoor en niet meer via Zaandam. De nieuwe methode die werd ingevoerd voor B-correcties brengt de wachttijd terug tot hooguit twee weken. Totaal geen wachttijd geldt er voor de zogenaamde 'onbestelde artikelen'. Komt er een nieuw produkt in het assortiment dan gaat daarvan auto matisch één doos naar alle winkels. De winkel heeft een net geïntrodu ceerd artikel zodoende altijd meteen op het schap. Het versturen van die kennismakingszendingen beperkt zich nu nog tot kruidenierswaren, non food en drogmetica. De volgorde in het THT-boek (code- controleboek) en de verschillende bestelboeken is in 1993 ingrijpend veranderd. Het THT-boek, het vier- wekelijkse bestelboek en het bestelad- viesboek zijn in principe samenge steld op WORP-volgorde en niet meer op volgorde van de artikelnummers. Dat scheelt een hoop geloop: winkels die de WORP- volgorde aanhouden hoeven bij de vierwekelijkse bestelboeken niet meer op en neer te lopen voor het schap. Bestellingen opnemen gaat nu keurig per meter van links naar rechts. Ook de schapstickers worden sinds vorig jaar aangeleverd op WORP-volgorde. Bij het nieuwe besteladviesboek wor den WORP-wijzigingen automatisch in het eerstvolgende besteladviesboek verwerkt. H eel wat medewerkers van Albert Heijn hebben ontdekt dat sparen en beleggen met het AH Vaste Klanten Fonds winst oplevert. Zo'n 2200 medewerkers belegden dit jaar voor een gemiddeld bedrag van 80 gulden per periode. En kregen zo een leuk 'spaarpotje' bij elkaar! De spelregels van het AH Vas te Klanten Fonds nog even op een rij. Voor elke gulden aan boodschappen die je als klant of als medewerker besteedt bij Albert Heijn kun je een zegel a 10 cent kopen. Drie volle zegel boekjes zijn goed voor Units A ter waarde van f 156,- èn, maar dit is alleen voor medewerkers, gratis Units B ter waarde van f 147,-. De Units A zijn direct verkoopbaar en de Units B blijven drie jaar vaststaan.

Jaarverslagen | 2002 | | pagina 97