Goed, Beter, Beste Winkel '93 Franchise deed ook mee! Ook franchisevestigingen deden officieel mee aan de wedstrijd Beste Winkel '93. "Eerder speelden wij welis waar wel mee tijdens de omzetwedstrijden van Albert Heijn, maar dat was steeds voor onszelf. Er kwam hier geen jury op bezoek en we konden ook niet winnen. En dat was jam mer eigenlijk", vertelt afde lingsmanager houdbaar Mark Gruyters van franchisevesti- ging 8755 in Soest. Dit jaar speelden ze voor de volle 100% mee. Vaker 'out- of-stockmetingen' doen, snel- Ier een extra kassa openen en net even iets meer aan dacht schenken aan het con tact met de klant bij de kas sa: dat waren enkele kleine maar zeer belangrijke wijzi gingen die mede dankzij de wedstrijd in deze winkel wer den doorgevoerd. "En omdat die wedstrijd zo lang liep, bij na twintig weken, zijn dat blij vende verbeteringen gewor den. Dat vond ik het grote pluspunt van deze wedstrijd. Want hoe leuk zo'n competi tie op zichzelf ook is, je doet het uiteindelijk toch voor de klant", zegt Mark. Verliezers waren er niet in de wedstrijd 'Beste Winkel '93'. Winnaars wel: de titel ging uiteindelijk naar filiaal 1094 in Tiel. De klant was een strenge maar eerlijke jury. «sa— Mariëtte van As: "Van kritiek leer je toch het meest. it keer was het hoofddoel van de wedstrijd om meer op kwaliteit te letten. Om in de ogen van de klant de beste win kel van de buurt te zijn. Oplos sen van kassa-irritaties, zorgen voor een hoge vulgraad, duide lijke herkenning van weekad- vertentie plus weekthema in de winkel en een goed gebruik van de winkel als 'communicatiemiddel' door bijvoorbeeld com merciële acties. Dat waren de drie 'vaste' wedstrijdonderdelen waarop elke deelnemer werd beoordeeld. Daarnaast waren er nog twee 'losse' speerpunten, afhan kelijk van de plaat selijke omstandig heden en afspraken in de zone. Dat kon bij voorbeeld 'hygiëne' zijn of 'extra service bieden aan de klant.' Alle initiatieven en acties moes ten leiden tot 'Merkbare verbe teringen voor de klant...', zoals het wedstrijdreglement van 'Beste Winkel '93' dat omschreef. Afdelingsmanager Johan de Boon van filiaal 1142 in Gorinchem: "Zo werkt het uiteindelijk ook. Door zo'n wedstrijd ga je toch op een andere manier tegen je vak en tegen je winkel aankijken. Als je denkt 'zo is het goed' en vervol gens komt de jury langs die de vinger op enkele zwakke punten legt, dan is dat leerzaam. Dat is voor mij dan een stimulans om het in het vervolg nog beter te doen en daar plukt de klant toch de vruchten van." EVEN SLIKKEN BIJ KRITIEK Caissière Mariëtte van As, assis tent-afdelingsmanager kassa, denkt nog even terug aan de 'kriebels' die zij kreeg als zich weer een ploegje juryleden door filiaal 1507 in Houten begaf. "Dat gevoel alsof je examen moet doen. En dat je soms even moest slikken omdat de jury ergens kritiek op had. Maar toch, daar leer je het meeste van. Voor de kassagroep was dit een van de leukste wed strijden. Aan het verhogen van de omzet kun je als caissière weinig extra's toevoegen. Aan betere kwaliteit kun je natuur lijk wèl een steentje bijdragen. Door kassa-irritaties weg te nemen bijvoorbeeld. Bij ons in het filiaal is bovendien een aan tal medewerkers van andere afdelingen opgeleid om aan de kassa bij te springen tijdens piekuren. Ook toen de wedstrijd al over was zijn we daarmee doorgegaan, omdat je merkt dat klanten zoiets op prijs stellen."

Jaarverslagen | 2002 | | pagina 94