1993: Het jaar van de verhuisdoos D HET WERK IS LICHTER GEWORDEN V„ AHERMAN dupon was de verhuizing naar het nieuwe composite DC in Zaandam helemaal geen probleem. Hij werkte al vijfjaar op het oude DC. Sinds de opening van het nieuwe DC is hij werk zaam als fustwasmachine-operator. De fustwasmachine is een volautomatische was machine waarin alle rode en gele kratten van Albert Heijn worden gespoeld, gewassen, gedroogd, gesorteerd en weer op pallets gezet. Per uur gaan er 4500 kratten doorheen. Het werken aan de machine bevalt Herman prima, net zoals het werken in het nieuwe DC. "In het begin was het wel even wennen. Alles is veel groter dan in het oude gebouw en er zijn heel wat nieuwe colle ga's bijgekomen. Maar de eerste voetbalcompeti tie is weer begonnen en de gezelligheid komt er weer in. Met m'n directe collega's heb ik heel goed contact. Dat moet ook wel, want ik zie ze vaker dan mijn vriendin." Verhuizen, ja of nee? Bij de distributiecentra stond in 1993 alles in het teken van verhuizen. De distributie wordt immers gestroomlijnd, met het oog op Vandaag Voor Morgen. Voor veel medewerkers in de centrales en distributie centra gaat het doorgaans om ingrijpende verande ringen. Nieuwe werkom geving, nieuwe collega's, andere reistijden en soms ook ander werk. e groentecentrale in Beverwijk verhuisde naar het nieuwe composite distributiecentrum (DC) in Zaandam, dat op 6 november 1993 offi cieel werd geopend. De groentecentrale IJssel- muiden verhuisde in dezelfde maand naar de vernieuwde verscentrale in Zwolle. En eind 1993 werden ook al de voorbereidingen getroffen voor de verhuizing van de distributie-activiteiten in Groenlo naar de verscentrale in Zwolle. A Pieter van der meent verhuisde van Beverwijk naar Zaandam. Een van de opvallendste nieuwig heden in de nieuwe verscentrale in Zaandam is de robot op de afdeling vers II, oftewel de groente afdeling. Het apparaat, bediend door Pieter van der Meent, zet de kisten vol groente en fruit van pallets op rollies waarop ze naar de winkels wor den gestuurd. "Dat is een groot voordeel in vergelijking met de oude situatie in Beverwijk", zegt Pieter van der Meent. "Er hoeft hier veel minder getild te wor den en dus is het werk er lichter op geworden. De robot draait nu nog op proef en ik moet ver schillende mensen opleiden om het apparaat te bedienen." VEEL NIEUWE COLLEGA'S U e distributie-activiteiten van Groenlo zullen in 1994 naar DC Zwolle verhuizen, tonnie aagten en atonnie schartman hebben hun eigen redenen om méé te gaan of om juist in Groenlo te blijven. "De kinderen zijn één argument om hier te blij ven", zegt Tonnie Schartman. "Als ik naar Zwolle zou gaan kost me dat per dag drie uur reistijd, ter wijl ik hier in Groenlo maar drie minuten hoef te fietsen. En Albert Heijn deed er niet moeilijk over. De wensen van de mensen zijn waar mogelijk ingewilligd en dat vind ik wel erg fijn." Tonnie Aagten vindt de verhuizing niet vervelend: "Ach, je ziet weer eens wat anders", zegt hij nuch ter. "Mijn vriendin en ik wonen nu in Ruurlo en dat is toch te ver weg; heen en weer naar Zwolle is 130 km per dag. We wilden toch al verhuizen." In Zwolle krijgt Tonnie ook ander werk. "Op het DC Zwolle ga ik straks meer kantoorwerk doen. For mulieren voorbereiden die de chauffeurs mee moeten nemen bij de bestellingen naar filialen. Daarvoor krijg ik binnenkort een speciale oplei ding." ETEN WORDT NOG LEKKERDER aA nneke mudde verhuisde met haar werk van de groentecentrale IJsselmuiden naar het nieuwe DC in Zwolle, waar ze in het bedrijfsrestaurant gaat werken. "Ik woon nu op vijf minuten afstand van mijn werk en zal straks een half uur moeten rijden voor ik er ben. Maar dat doe ik op m'n dooie gemak. Je moet er gewoon de tijd voor nemen en iets eerder van huis gaan." Overigens verwacht ze dat in DC Zwolle het eten nog lekkerder wordt. "In Zwolle staat een frituur en een magnetron. Dan komen er ook kroketten en bamischijven op het menu." WENSEN WORDEN MEESTAL INGEWILLIGD

Jaarverslagen | 2002 | | pagina 93