Lastig vallen mag niet S Seksuele intimidatie Dertig procent van de vrouwen geeft te kennen er op het werk last van te hebben, zo blijkt uit onderzoek. Albert Heijn neemt dit probleem serieus. En doet er wat aan. Aandacht vaak het beste medicijn RCffIPS Hans Sulsters woog 150 kilo en kon veel werk op houdbaar 2 van het DC Zaandam niet doen. Tussen de pallets kon hij niet en op de vork heftruck paste hij evenmin. Te dik! ^^eksuele intimidatie of ongewenste inti miteiten variëren van dubbelzinnige opmer kingen en hinderlijke aanrakingen tot en met aanranding en verkrachting. Seksuele inti midatie kan leiden tot een slechte werksfeer of tot arbeidsongeschiktheid van het slacht offer en zelfs tot ontslag van de veroorzaker. Albert Heijn staat uitgesproken afwijzend tegenover seksuele intimidatie. Begin 1994 is in overleg met de Ondernemingsraad een aantal maatregelen van kracht geworden om seksuele intimidatie tegen te gaan en te voor komen. Daarbij gaat het om vier hoofdza ken: een voorlichtingsbrochure over wat sek suele intimidatie is en wat mensen er zelf tegen kunnen doen, een telefonisch meld punt voor personen die last hebben van sek suele intimidatie, de aanstelling van een speciale vertrouwenspersoon (binnen elk bedrijfsonderdeel zijn hiervoor een aantal personeelsfunctionarissen aangewezen) en een klachtenprocedure. GRENZEN STELLEN Het beste is natuurlijk om het niet zover te laten komen. Dat kan door op het werk op een gewone, sympathieke en ontspannen manier met elkaar om te gaan. Daarbij zullen vrouwen - want daarom gaat het meestal - duidelijk moeten aangeven wat ze wel en niet plezierig vinden, waar de grens ligt tussen gewenst en ongewenst. En ieder een zal die grens te allen tijde moeten respec teren. MELDPUNT: 075 - 592 999 Ik pas weer op de vorkheftruck' A hans sulsters: "Met een collega, René Sikkes, ben ik uiteindelijk meegegaan naar de sportschool. Inmiddels ben ik 23 kilo afgeval len. Ziek van mijn overgewicht ben ik nu niet meer." Ploegchef Rick Jansen: "En hij is veel positiever geworden. Hij presteert gewoon beter. Aan dacht van je collega's en de lei ding is doorgaans een prima manier om ziekteverzuim te bestrijden." Persoonlijke aan dacht is vaak het beste medicijn voor een zieke. Tot in 1993 was het zo dat je bij ziekte automa tisch bezoek kreeg van een 'ziekenbezoeker'. In 1994 wordt dat allemaal anders. Dan krijg je te maken met je baas en de Bedrijfsgezondheids dienst. In de nieuwe situatie is echt sprake van ziektebegelei ding. Je baas zal nu veel eerder vragen hoe het met je gaat en bepaalt ook of de Bedrijfsge zondheidsdienst moet worden ingeschakeld. Het eerste 'zie kenbezoek' dat je van Albert Heijn krijgt is waarschijnlijk van hem. Ziekteverzuimbegeleiding wordt een persoonlijke kwestie.

Jaarverslagen | 2002 | | pagina 86