D_ Albert Heijn goed op weg naar de toekomst Het afgelopen jaar heeft de klant het niet makkelijk gehad. Ze heeft aardig wat economische tegenwind gevoeld. Voor Albert Heijn was dat een reden om die klant juist nog wat extra aan dacht te geven. En met suc ces, want 1993 is voor Albert Heijn - mede door goed op de kosten te letten - toch een goed jaar gewor den: vol veranderingen en zinvolle investeringen. EEN SCHEPJE ERBOVENOP toekomst op hun wenken bediend worden. Nu is de wens van de klant altijd al de wegwijzer geweest voor het beleid, maar in 1993 deed Albert Heijn daar nog eens een schepje bovenop. Door concrete veranderingen in de organi satie die ervoor zorgen dat er meer tijd overblijft voor de klant. Dat begon al in januari met de ruimere win- kelopenstellingstijden. Een dichte deur is niet de beste manier om je waar aan de man te brengen. Een klant die om zes uur bij Albert Heijn niet meer welkom is, kiest voor een alternatief. Zo simpel is dat. Daarom bleven de meeste Albert Heijn-winkels iedere dag een half uurtje langer open, tot half zeven. Winkels waar de klanten liever wat vroeger hun boodschappen doen begonnen juist wat vroeger of gingen bij voorbeeld maandagochtend open. DE WENS VAN DE KLANT Ook op logistiek gebied is er in 1993 veel gebeurd. Onder de naam 'Vandaag Voor Morgen' is Albert Heijn begonnen om de distributie van goederen zo te veranderen dat er straks sprake is van een dagelijkse vloeiende stroom van produkten van de leverancier naar de distributiecentra, de win kels en uiteindelijk de klant. Door in de winkel gebruik te maken van de gegevens uit de scan- ningkassa's kan die stroom van produkten precies afgestemd worden op de vraag van de klant. En door vaker te gaan beleveren en verschillende produkten in één vrachtwagen te vervoeren, kun nen de winkels gelijkmatiger bevoorraad worden. Dat betekent niet te veel en niet te weinig voor raad in de winkels en geen nee-verkoop aan de klant. En ook op de kantoren heeft het afgelopen jaar een reorganisatie plaatsgevonden. Afdelingen zijn samengevoegd en soms hebben func ties een andere inhoud gekre- j - gen. Allemaal om de winkels beter te kunnen ondersteunen, zodat daar meer tijd overblijft voor de klant. VOLOP SERVICE In 1993 zijn ook veel investeringsprojecten afge rond. Er zijn 36 nieuwe winkels geopend en er zijn er 39 verbouwd. Zaandam kreeg een geheel nieuw composite distributiecentrum en een hypermoderne centrale slagerij. Daarnaast waren sommige projecten in 1993 nog in volle gang, zoals de bouw van een nieuwe verscentrale in Zwolle en in Nieuwegein. Jan Andreae: "Volop service bieden aan de klant, maar voor lagere kosten, dat is het devies voor 1994. In 1993 hebben we bewezen dat het kan. Door met z'n allen flexibel te zijn en onze schou ders eronder te zetten. Alleen op die manier kunnen we ook in 1994 effec tiever werken en de produktiviteit verhogen en zo meer tijd over houden voor de klant."

Jaarverslagen | 2002 | | pagina 85