yy VfrV In 1993 waren er verkiezin gen voor de Ondernemings raad (OR). Waarom gaat iemand in de OR? Rini Ver bon over stukken lezen, ver gaderen en waarom dat alles leuk is - en belangrijk! Rini Verbon werkt in filiaal 1520 in Veenendaal als ver koper II. Sinds de verkiezin gen in maart 1993 zit hij in de Ondernemings raad van AH Ope rations, in de commissie Veilig heid, Gezondheid en Welzijn. cc Voorzitter... "H I et hangt af van de drukte, maar gemiddeld ben ik zo'n tien, twaalf uur per week bezig met de OR. Stukken lezen, vergaderingen voorbereiden. Een gedeelte kan ik doen in de tijd van Albert Heijn, maar heel veel doe ik in m'n eigen tijd. Dat hoort er nu eenmaal bij. Mijn colle ga's plagen me weieens met m'n werk voor de OR, maar of ze het echt waarderen wat ik doe... ik weet het niet. Ik ben om verschillen de redenen in medezeggen schap geïnteres seerd. Door mijn studie personeelsbeleid bijvoorbeeld. Maar ook omdat ik af en toe het gevoel heb dat de medewerkers van Albert Heijn overgeslagen wor den. De klant staat centraal, daar draait alles om. Heel goed en heel begrijpelijk, want klanten zor gen voor de inkomsten. Maar ik vind dat wij net zo belangrijk zijn als de klant. Het gaat ook om ons. Als wij goed kunnen functioneren en het naar ons zin hebben, heeft de klant daar ook voordeel van. De betrokkenheid van medewerkers van Albert Heijn is heel groot. Albert Heijn is het helemaal voor de meeste mensen, dat merk je aan alles. Voor de OR werken is meer dan alleen opkomen voor je collega's. De continuïteit van het bedrijf is voor mij heel belangrijk. Wij realiseren ons heel goed dat het bedrijfsbelang uiteindelijk de door slag geeft." "PITTIGE DISCUSSIES, GOED OVERLEG" De directie van Albert Heijn en de Groeps- ondernemingsraad (GOR) hebben regelmatig overleg met elkaar. Waarover gaat het dan zoal? Peter Valk, voorzitter van de GOR, vertelt het. Albert Heijn 2001, en met name Vandaag Voor Morgen daarin, is een belangrijk onderwerp waarover de GOR zich momenteel buigt. In de GOR zitten vertegenwoordigers uit alle verschil lende ondernemingsraden. Voorzitter is Peter Valk. Het is zijn tweede zit tingstermijn; bij de verkiezingen in 1993 werd hij herkozen tot voorzitter. "De herstructurering van Albert Heijn, noem het onze 'aanpassing aan de toekomst', houdt ons erg bezig", vertelt hij. "Er gebeurt veel, in alle geledingen van het bedrijf. Van de medewerkers wordt veel gevraagd. We voeren daar soms pittige discussies over met de directie van Albert Heijn. Maar het gaat altijd in goede sfeer, we zijn open en eerlijk tegen elkaar. We hebben echt het gevoel dat we serieus worden genomen. Natuurlijk zijn er soms tegen gestelde belangen, maar het is de kunst om dan op één lijn met elkaar te komen."

Jaarverslagen | 2002 | | pagina 84