Raad van Bestuur Amerikaanse foodservice Europa Latijns-Amerika en Azië Sterke en zwakke punten Jan Andreae Executive Vice President. Werkzaam bij Ahold sinds 1980 en Lid van de Raad van Bestuur sinds 1997. Verantwoordelijk voor de activiteiten in Europa. James Miller Executive Vice President. Oprichter van U.S. Foodservice in 1989. Lid van de Raad van Bestuur sinds 2001. Verantwoordelijk voor foodservice-activiteiten in de Verenigde Staten. Theo de Raad Executive Vice President. Werkzaam als Lid van de Raad van Bestuur sinds 2001. Verantwoordelijk voor de activiteiten in Latijns-Amerika en Azië. Cees van der Hoeven President CEO. Werkzaam en Lid van de Raad van Bestuur bij Ahold sinds 1985. Verantwoordelijk voor management develop ment en organisatie, communicatie, juridische zaken, wereldwijde inkoop en Secretariaat der Vennootschap. Michiel Meurs Executive Vice President en CFO. Werkzaam bij Ahold sinds 1992. Lid van de Raad van Bestuur sinds 1997. Verantwoordelijk voor administratie, financiën, fiscale zaken, interne accountantsdienst, IT, strategie en planning. William Grize Executive Vice President. Werkzaam bij Stop Shop sinds 1967. Lid van de Raad van Bestuur sinds 2001. Verantwoordelijk voor Ahold USA-Retail. ontwikkeling van Ahold USA-Retail. De autonome omzetgroei in 2001 bedroeg 6,2% (2000: 5,3%), de vergelijkbare omzetgroei 3,1% (2000: 2,8%), en de identieke omzetgroei 2,6% (2000: 2,1%). Het is echter kenmerkend voor een sterke onderneming dat deze de stormen goed doorstaat en we zijn er trots op dat onze operationele marges, exclusief Peapod, wederom zijn toegenomen (5,7% tegen 5,4% in 2000). Analyse van onze omzet per klantensegment toont aan dat de Amerikaanse foodservice-sector zwaarder leed onder de gevolgen van de 11 september-tragedie dan onder de economische vertraging. Als geheel bleken onze foodservice-activiteiten opvallend veerkrachtig. De autonome omzet voor 2001 was 10,4% hoger. Ook in Europa was sprake van verminderde econo mische activiteit, hoewel minder sterk dan in de Verenigde Staten. Onze totale Europese resultaten waren goed, maar tussen de diverse landen waren aanzienlijke verschillen zichtbaar. Exclusief valuta invloeden bedroeg de autonome omzetgroei 6,7%. De economische en retail-omstandigheden in Latijns- Amerika waren buitengewoon moeilijk. Tegen de achtergrond van de zware recessie in Argentinië, waren onze resultaten uitstekend. Dit werd gerea liseerd door tijdig te anticiperen op het slechtst mogelijke scenario. In andere Latijns-Amerikaanse markten beantwoordden de resultaten min of meer aan de verwachting. Exclusief valuta-invloeden vertraagde de autonome omzetgroei naar 1,2%. In Azië zagen we een bescheiden omzetgroei en lagere verliezen. Wat waren nu, op de keper beschouwd, onze sterke en minder sterke kanten in 2001? Natuurlijk zijn de grote bijzondere lasten in 2001 niet iets om trots op te zijn, maar we moeten ons wel realiseren dat de oorzaken grotendeels buiten de onderneming lagen en s AHOLD jaarverslag 2001

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 9