Bericht van de Raad van Bestuur We zijn er trots op dat we opnieuw een recordomzet en recordresultaten hebben behaald en ook in 2001 de gestelde doelen hebben gerealiseerd. Onze omzet groeide naar 66,6 miljard, een toename van 29% ten opzichte van 2000. De nettowinst vóór afschrijving van goodwill en bijzondere lasten, inclusief de impact van de devaluatie van de Argentijnse Peso, bedroeg 1,5 miljard, een toename van 36%. De gerapporteerde nettowinst was met 1,11 miljard gelijk aan het vorige jaar. De winst per aandeel, voor afschrijving goodwill en bijzondere lasten, waaronder de impact van de devaluatie van de Argentijnse Peso, steeg met 16% tot 1,73. Exclusief valuta invloeden steeg de herrekende winst per aandeel geheel volgens verwachting met 15%. Autonome groei Amerikaanse retail Bijzondere lasten, inclusief 95 miljoen in verband met de herstructurering van de Amerikaanse foodservice-activiteiten door de acquisitie van Alliant Foodservice, Inc. en de bijzondere last van 214 miljoen voor de dollarschulden aan derden binnen onze joint venture Disco in Argentinië, hebben een zware wissel getrokken op onze resultaten. Hiertegenover staat dat wij de herstructureringskosten van 28 miljoen voor 56 Grand Union-winkels niet als bijzondere last hebben hoeven verwerken, zoals we aan het begin van het jaar nog aangaven. In de meeste landen vertraagde de economische groei in de loop van het jaar, wat nog versneld werd door de 11 september-tragedie in de Verenigde Staten. De economische stagnatie was ook zichtbaar in de food retail-sector, vooral omdat het vierde kwartaal wordt vergeleken met de sterke resultaten uit dezelfde periode in 2000. Ook de foodservice-sector bleef niet ongemoeid. De economische teruggang was vooral merkbaar in onze foodservice-activiteiten gericht op de restaurantsector, hotels, resorts en andere reis- bestemmingen. De autonome omzetgroei van de onderneming vertraagde tot 4,0% in het vierde kwartaal en kwam uit op een jaargemiddelde van 6,1% (6,3% in 2000). Dit lag onder ons streefcijfer van meer dan 7% autonome omzetgroei per jaar, een percentage dat we behaalden tot en met het derde kwartaal. Onze autonome winstgroei bedroeg 20,2% voor het gehele jaar, wat gezien de huidige omstandigheden een formidabele prestatie genoemd mag worden. Deze winstdoelstelling kon worden behaald omdat de gevolgen van de vertraagde omzetgroei adequaat werden gecompenseerd door enerzijds eerder geïmplementeerde programma's voor kostenbespa ringen en anderzijds toegenomen synergievoordelen. We waren op de verslechterende omstandigheden voorbereid en hebben daar alert op gereageerd. Tussen en in onze vier werkgebieden (Verenigde Staten, Europa, Latijns-Amerika en Azië) was sprake van grote verschillen. De Amerikaanse foodretailsector presteerde minder in het tweede halfjaar. Dit was zichtbaar in de omzet-

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 8