Overige gegevens Statutaire winstverdeling van Koninklijke Ahold N. V. Conform artikel 39 van de statuten wordt uit de winst eerst een dividend uitgekeerd op de cumulatief preferente financieringsaandelen. Het resterende bedrag staat ter beschikking van de Algemene Vergadering van Aandeelhouders. Op voorstel van de Raad van Bestuur, met goedkeuring van de Raad van Commissarissen kan de algemene vergadering besluiten een uitkering te doen in de vorm van gewone aan delen in het kapitaal van de vennootschap. De voorgestelde winstverdeling is als volgt: (x 1.000) 2001 2000 Netto resultaat 1.113.521 1.115.991 Dividend cumulatief preferente financieringsaandelen 38.177 17.444 Dividend gewone aandelen 652.794 506.383 Toevoeging aan de reserves 422.550 592.164 De winstverdeling is gebaseerd op het voorstel om aan gewone aandeelhouders over 2001 een dividend uit te keren van 0,73 per gewoon aandeel van 0,25 nominaal (2000: 0,63} hiervan werd reeds als interim dividend betaalbaar gesteld 0,22 (2000: 0,18). Aandeelhouders kunnen het slotdividend naar keuze opnemen in contanten of in de vorm van 2% in gewone aandelen. Dit dividend zal betaalbaar zijn per 17 mei 2002. De voorgestelde winstverdeling is niet in de jaarrekening verwerkt. Gebeurtenissen na balansdatum Op 2 februari 2002 kondigde de Argentijnse regering een 'Pesoficatie'-besluit aan waardoor Ahold alle Dollarschulden aan derden, vallend onder de Argentijnse wetgeving, kan converteren naar de Peso tegen een koers van 1:1. Tengevolge van dit besluit en de voordurende daling van de koers van de Peso houdt de onderneming voortdurend rekening met de additionele effecten hiervan op haar resultaten. In januari 2002 vormden Koninklijke Ahold N.V. en La Fragua, via hun 50/50 joint venture Paiz Ahold, een nieuwe joint venture met CSU in Midden-Amerika. Alledrie de partners zullen effectief eenderde aandeel bezitten in de joint venture, genaamd CARHCO (Central American Retail Holding Company). CARHCO heeft 253 winkels met een jaarlijkse omzet van circa 1,4 miljard in Guatemala, Costa Rica, Honduras, El Salvador en Nicaragua. In december 2001 sloot Bomprego een overeenkomst voor de overname van 32 hyper- en supermarkten en bijbehorende activiteiten van G. Barbosa. G. Barbosa is werkzaam in de noordoostelijke Braziliaanse provincies Sergipe en Bahia en heeft een jaarlijkse omzet van circa 300 miljoen. Afronding van de transactie wordt verwacht in het tweede kwartaal van boekjaar 2002. A ccountants verklaring Opdracht Wij hebben de in dit verslag opgenomen jaarrekening 2001 van Koninklijke Ahold N.V. te Zaandam gecontroleerd. De jaarrekening is opge steld onder verantwoordelijkheid van de leiding van de vennootschap. Het is onze verantwoordelijkheid een accountantsverklaring inzake de jaarrekening te verstrekken. Werkzaamheden Onze controle is verricht overeenkomstig algemeen aanvaarde richtlijnen met betrekking tot controleopdrachten in Nederland. Volgens deze richtlijnen dient onze controle zodanig te worden gepland en uitgevoerd, dat een redelijke mate van zekerheid wordt verkregen dat de jaar rekening geen onjuistheden van materieel belang bevat. Een controle omvat onder meer een onderzoek door middel van deelwaarnemingen van informatie ter onderbouwing van de bedragen en de toelichtingen in de jaarrekening. Tevens omvat een controle een beoordeling van de grondslagen voor financiële verslaggeving die bij het opmaken van de jaarrekening zijn toegepast en van belangrijke schattingen die de leiding van de vennootschap daarbij heeft gemaakt, alsmede een evaluatie van het algehele beeld van de jaarrekening. Wij zijn van mening dat onze controle een deugdelijke grondslag vormt voor ons oordeel. Oordeel Wij zijn van oordeel dat de jaarrekening van Koninklijke Ahold N.V. een getrouw beeld geeft van de grootte en de samenstelling van het vermogen op 30 december 2001 en van het resultaat over 2001 in overeenstemming met algemeen aanvaarde grondslagen voor financiële verslaggeving in Nederland en voldoet aan de wettelijke bepalingen inzake de jaarrekening zoals opgenomen in Titel 9 Boek 2 BW. Deloitte Touche Accountants Amsterdam, 7 maart 2002 (Gedateerd 13 maart 2002, voor verplichtingen die niet uit de balans blijken)

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 76