Kostprijs van de omzet Hieronder zijn begrepen de aanschaffings- of vervaardigingskosten van de verkochte producten, de kosten van inkoop, opslag en transport. De ontvangen bijdragen van leveranciers die betrekking hebben op promotie-activiteiten in de winkels en inzake leveranciers-kortingsbonnen of andere door leveranciers gegeven kortingen, worden als resultaat verantwoord op het moment van verkoop van het artikel en wanneer de inbaarheid redelijkerwijs verzekerd is. Deze inkomsten worden opgenomen in de kostprijs van de omzet. Vooruit ontvangen bedragen of andere periodieke ontvangsten van leveranciers welke gekoppeld zijn aan inkoopverplichtingen worden over eenkomstig de contractperiode gelijkmatig in het resulaat verantwoord, als reductie op de kostprijs van de omzet. Verkoopkosten Dit betreft de kosten verband houdende met de verkoop en de promotionele activiteiten. Algemene beheerskosten Alle niet hiervoor genoemde kosten. Belasting naar de winst De belasting over het resultaat wordt berekend door toepassing van het geldende tarief op het resultaat van het boekjaar, waarbij rekening wordt gehouden met permanente verschillen tussen bedrijfseconomische en fiscale winstbepaling. Resultaat uit deelnemingen Voor de niet-geconsolideerde deelnemingen gewaardeerd tegen nettovermogenswaarde wordt het Ahold toekomende deel van het resultaat verantwoord. Van de overige niet-geconsolideerde deelnemingen wordt het ontvangen dan wel per balansdatum gedeclareerde dividend hier tevens verantwoord. Aandeel derden Dit betreft het aandeel van derden aandeelhouders in het resultaat na belastingen van geconsolideerde deelnemingen. Winst per aandeel De berekening van de winst per gewoon aandeel is gebaseerd op het gewogen gemiddelde aantal uitstaande gewone aandelen gedurende het boekjaar. Het aantal uitstaande gewone aandelen wordt met terugwerkende kracht gecorrigeerd voor uitgekeerde stock dividenden. De berekening van de verwaterde winst per gewoon aandeel is gebaseerd op het gewogen gemiddelde aantal uitstaande gewone aandelen, met inbegrip van het aantal aandelen dat bij de conversie van alle tot verwatering leidende gewone aandelen zou zijn uitgegeven, waarbij men kan denken aan converteerbare achtergestelde obligaties en de uitoefening van uitstaande aandelenopties voor werknemers. Vennootschappelijke winst- en verliesrekening Daar de financiële gegevens van de vennootschap zijn verwerkt in de geconsolideerde jaarrekening is de vennootschappelijke winst- en verlies rekening in verkorte vorm opgenomen, conform artikel 402, als vermeld in Boek 2 van het Burgerlijk Wetboek. Kasstroomoverzicht Het kasstroomoverzicht wordt opgesteld op basis van de indirecte methode. De mutaties in de balansposities van de onderliggende groeps maatschappijen luidende in een andere valuta dan de Euro worden omgerekend tegen de per kwartaal vastgestelde gemiddelde koers. De kasstromen worden gecorrigeerd voor mutaties in de balansposten als gevolg van acquisities. Het uit een acquisitie verkregen saldo van bezittingen en schulden wordt inclusief betaalde goodwill opgenomen onder de post "verwerving geconsolideerde deelnemingen". Kasstromen uit hoofde van bijzondere posten worden afhankelijk naar de aard van de post opgenomen als operationele-, investerings- of financierings-kasstroom. 51 AHOLD jaarverslag 2001

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 55