Toelichting op de geconsolideerde balans en winst- en verliesrekening Algemeen Consolidatie In de consolidatie zijn begrepen Koninklijke Ahold N.V. en alle tot de groep behorende maatschappijen. Op basis van de bestuurlijke verantwoordelijkheid en de tussen partners gesloten overeenkomsten worden de joint ventures, tenzij anders vermeld, in de consolidatie opgenomen. Het aandeel van derden-aandeelhouders in het vermogen en in het resultaat is op de balans en in de winst- en verliesrekening afzonderlijk vermeld. De in de consolidatie opgenomen maatschappijen staan vermeld op pagina 47. Acquisities* In de Verenigde Staten werden in februari 56 supermarkten en 8 locaties overgenomen van Grand Union. Eveneens in februari werd door U.S. Foodservice het in Florida gevestigde bedrijf Parkway Food Service (omzet €96 min) gekocht. In maart werd daaraan toegevoegd Mutual Distributors (omzet €340 min) met een sterke positie in Florida. In november werd de overname van de in de gehele Verenigde Staten opererende onderneming Alliant Foodservice (omzet 7,5 miljard) afgerond. In december werd de winkelketen Bruno's Supermarkets (omzet 1,8 miljard) overgenomen, met 185 supermarkten in de zuidoostelijke staten Alabama, Florida, Mississippi en Georgia. In augustus werden de nog uitstaande 42% van de aandelen van internet-supermarkt Peapod verworven. In Spanje werd in januari Cemetro (omzet €45 min), een supermarktketen met 24 winkels op de Canarische Eilanden, overgenomen. In Brazilië heeft Bomprego in juli 5 hypermarkten gekocht van Carrefour (omzet 50 min). De vermelde jaaromzetten zijn geschatte jaaromzetten herrekend naar Euro's tegen de ultimo balanskoers. Bedragen in Euro's (x 1.000) Tenzij anders aangegeven zijn de in de toelichting opgenomen bedragen vermeld in duizenden Euro's. Jaarverslag op Form 20-F Koninklijke Ahold voldoet aan de rapportage-eisen die de Securities and Exchange Commission (SEC) in de Verenigde Staten stelt aan niet- Amerikaanse ondernemingen. Ahold deponeert haar jaarverslag bij de SEC op Form 20-F samen met andere vereiste informatie. Aandeelhouders die een exemplaar van het meest recente Form 20-F willen ontvangen, kunnen contact opnemen met de onderneming of met de ADR-afdeling van The Bank of New York. Waardering en resultaatbepaling Algemene grondslag De waardering van de activa en passiva en de bepaling van het resultaat geschieden volgens een stelsel gebaseerd op historische verkrij- gingsprijs. Voor zover bij de afzonderlijke posten niet anders is vermeld, zijn de activa en passiva op nominale waarde gewaardeerd. Gebruik van schattingen Bij de opstelling van de geconsolideerde jaarrekening worden overeenkomstig algemeen aanvaarde grondslagen voor waardering en presen tatie schattingen gemaakt en veronderstellingen gedaan die van invloed kunnen zijn op de gerapporteerde bedragen per balansdatum. De schattingen en veronderstellingen kunnen tevens van invloed zijn op de inkomsten en uitgaven gedurende de periode waarop de verslagleg ging betrekking heeft. De werkelijke resultaten kunnen afwijken van deze schattingen. Boekjaar Boekjaren eindigen op de zondag die het dichtst bij 31 december ligt. De boekjaren 2001 en 2000 bestonden uit 52 weken. Vreemde valuta Uit gewone bedrijfsactiviteiten voortvloeiende vorderingen en schulden in vreemde valuta worden omgerekend tegen de per balansdatum geldende koersen. Deze omrekeningsverschillen en de gedurende het boekjaar optredende koersverschillen worden ten gunste dan wel ten laste van de winst- en verliesrekening gebracht. Van de in de consolidatie opgenomen jaarrekeningen van buitenlandse eenheden, luidende in vreemde valuta, worden de bedragen van de balans omgerekend tegen de per balansdatum geldende koersen; de bedragen van de winst- en verliesrekeningen worden omgerekend tegen de per kwartaal vastgestelde gemiddelde koersen. De bij deze omrekeningen ontstane koersverschillen worden rechtstreeks gemuteerd in het eigen vermogen. 48

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 52