Samenstelling Raad van Commissarissen Profiel Raad van Commissarissen De taakverdeling en de werkwijze van de Raad van Commissarissen zijn vastgelegd in een reglement. Tevens functioneren een auditcommissie, een remu- neratiecommissie en een selectie- en benoemings commissie, die alle in het verslagjaar meerdere malen bijeen zijn geweest. Raad van Commissarissen Zaandam, 7 maart 2002 Ir. H. de Ruiter (68), President-Commissaris R. Fahlin (63) Sir Michael Perry, GBE (68) Dr. C.P. Schneider (48) R.G. Tobin (63) Drs. L.J.R. de Vink (57) Bij de samenstelling van de Raad van Commissarissen is het streven gericht op diversiteit qua ervaring en kennis met betrekking tot de activiteiten van Ahold. Specifieke deskundigheid op financieel, economisch en sociaal terrein dient binnen de Raad vertegenwoordigd te zijn, alsmede affiniteit met consumentgericht denken. Van essentieel belang daarbij is ruime ervaring, zowel in het internationale bedrijfsleven als vanuit een bestuurlijke achtergrond. De Raad streeft naar een complementaire verdeling van gevarieerde deskundig heid en ervaring onder zijn leden. Ook in geslacht en leeftijdsopbouw dient er bij voorkeur diversiteit te zijn. Er wordt bewust naar gestreefd verschillende Commissarissen in de Raad te hebben, die nog volledig actief zijn, met name in het bedrijfsleven. De Raad van Commissarissen zal bij voorstellen tot (her)benoeming van zijn leden zoveel mogelijk rekening houden met bovengenoemde uitgangspunten. Henny de Ruiter heeft de Nederlandse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 1994 en is herbenoemd tot 2002. De heer De Ruiter is onder andere voormalig managing director en thans commissaris van N.V. Koninklijke Nederlandsche Petroleum Maatschappij. Hij is tevens commissaris van onder meer Aegon N.V., Beers N.V., Heineken N.V., Corus Group plc, Vopak N.V. en Wolters Kluwer N.V. Roland Fahlin heeft de Zweedse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 2001, tot 2005. De heer Fahlin is voormalig voorzitter en president van ICA Ahold AB in Zweden. Hij is voorzitter van het IFL/Swedish Institute of Management, bestuurslid van de Kamer van Koophandel Stockholm en voorzitter van Cl ES in Parijs. Sir Michael Perry GBE heeft de Britse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 1997 en is herbenoemd tot 2004. De heer Perry is voormalig Chairman van Unilever plc. Hij is Chairman van Centrica plc, President van de Marketing Council, Chairman van de Shakespeare Globe Trust, Chairman van de British Government's Senior Salaries Review Body en Chairman van de Oxford Faculty Board for Management. Dr. Cynthia P. Schneider heeft de Amerikaanse nation aliteit. Zij werd voor het eerst benoemd in 2001, tot 2005. Dr. Schneider is voormalig ambassadeur van de Verenigde Staten in Nederland. Momenteel is zij verbon den aan de Georgetown University in Washington. Zij doceert daar zowel aan het College of Arts and Sciences als aan de School of Foreign Service. Bovendien is zij bestuurslid van Humanity in Action. Robert G. Tobin heeft de Amerikaanse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 2001, tot 2005. Hij is voormalig President van Stop Shop. De heer Tobin werd in 1998 President en CEO van Ahold USA. Tot 2001 was hij bestuurslid van Ahold. Lodewijk J.R. de Vink heeft de Amerikaanse nationaliteit. Hij werd voor het eerst benoemd in 1998, tot 2002. De heer De Vink is Chairman van Global Health Care Partners, gelieerd aan Credit Suisse First Boston. Hij is voormalig Chairman, President en CEO en Director van de Warner-Lambert Company. De heer De Vink is onder andere bestuurslid van de National Foundation for Infectious Diseases, United Negro College Fund, Nyenrode University, National Actors Theater, New Jersey Performing Arts Center en lid van de Advisory Board of Sotheby's. 3S AHOLD jaarverslag 2001

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 39