Investor Relations Informatie voor bele In 2001 presteerde Ahold overeen komstig verwachtingen. De onder neming realiseerde aanzienlijke groei door een sterke toename van de autonome omzet en resultaten en door acquisities. Jaarlijkse Aandeelhouders Vergadering Informatie over de onderneming Notering Dividenden De uitgifte van aandelen ter waarde van 2,5 miljard in september 2001 en de twee emissies van obligaties werden in de financiële markten goed ontvangen. Over geheel 2001 daalde de koers van het aandeel Ahold met 4,9% van 34,36 eind 2000 naar 32,68 eind 2001. Het aantal uitstaande aandelen nam toe met 12,7% van 817 miljoen aandelen tot 921 miljoen per 31 december 2001. De toename werd met name veroorzaakt door de uitgifte van 80,5 miljoen aandelen ter gedeeltelijke financiering van de acquisities van Alliant Foodservice, Inc. en Bruno's Supermarkets, Inc. in september 2001. Tevens kozen de meeste aandeelhouders voor een dividenduitkering in aandelen in plaats van in contanten, in een periode van vijf jaar - van 1997 tot en met 2001 - is de waarde van het aandeel Ahold verdubbeld. De marktkapitalisatie van Ahold bedroeg eind 2001 30,0 miljard. Het Ahold-management heeft in het achterliggende jaar veel aandacht besteed aan het informeren van beleggers over de missie en het strategisch beleid van de onderneming. Ahold hield in maart 2001 een tweedaagse bijeenkomst voor beleggers en analisten in New York. Het is de bedoeling in mei 2002 een soortgelijke bijeenkomst te organiseren in Amsterdam. Tijdens deze bijeenkomsten krijgen beleggers uitgebreide achtergrondinformatie over Ahold en haar positie in de sector. De jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders wordt gehouden op dinsdag 7 mei 2002 om 13.30 uur in het Circustheater in Den Haag. Voor financiële of bedrijfsmatige informatie, aandelen koersen, nieuwsberichten over de onderneming en conference calls kunt u terecht op onze website www.ahold.com. In het streven naar maatschappelijke openheid houdt Ahold zich aan de richtlijnen van de Amerikaanse Securities and Exchange Commission (Regulation Fair Disclosure). Jaarverslagen en andere publicaties over de onderneming zijn tevens verkrijg baar via investor.relations@ahold.com. Aandelen Ahold staan genoteerd aan de Euronext Exchanges van Amsterdam, Parijs en Brussel (symbool: AHLN) en de Zwitserse beurs in Zürich (AHO). In de Verenigde Staten staat de onderneming met American Depository Receipts (ADR's) genoteerd aan de New York Stock Exchange (AHO). De ADR's worden geadministreerd door de Bank of New York. Voor informatie kunt u terecht op de website www.bankofny.com/adr of contact opnemen met de Bank of New York op telefoonnummer 1 800 649 41 34. Naast de jaarlijkse dividenduitkering stelt de Raad van Bestuur zoals gebruikelijk een interimdividend vast, dat na goedkeuring van de Raad van Commissarissen betaalbaar wordt gesteld in september. Het normale jaarlijkse dividend moet worden goed gekeurd door de jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders, waarna het slotdividend betaalbaar wordt gesteld. Aandeelhouders krijgen de mogelijkheid te kiezen tussen een dividend in contanten of in aan delen. Ahold betaalt historisch gezien circa 40% van de nettowinst per aandeel als cash-dividend of 3% in aandelen. (Voor de laatste optie geldt dat voor iedere 100 Ahold-aandelen, één nieuw aandeel wordt betaald voor het interimdividend en twee aandelen voor het slotdividend.)

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 36