Deskundigen onder elkaar Ahold Networking is een van de belangrijkste onderscheidende fac toren om het onafgebroken succes van Ahold ook de komende jaren te garanderen. Ahold Networking kennisgebieden Ahold Networking biedt duizenden Ahold-managers over de gehele wereld de gelegenheid om op effectieve wijze kennis met elkaar te delen, best practices uit te wisselen en 'performance benchmarks' vast te stellen. Als een multilokale, multi-brand-onderneming is Ahold van mening dat het van essentieel belang is achter de schermen maximale schaalvoordelen te behalen en tegelijkertijd optimaal in te spelen op de behoeften van de lokale consument. Dankzij de horizontale communicatiestructuur is Ahold Networking een van de meest effectieve manieren om synergie te realiseren. Hoewel spontane uitwisseling van informatie uiterst positief is, heeft Ahold ook een georganiseerde benadering ontwikkeld waardoor kennis en ervaring tussen de verschillende werkmaatschappijen worden uitgewisseld. leder bedrijf binnen Ahold heeft unieke kwaliteiten in de eigen regio. Ahold Networking stelt alle Ahold- bedrijven in de gelegenheid te putten uit een gemeen schappelijke informatiebron en samen te werken aan het verbeteren van de performance en het realiseren van synergie op regionale, nationale en internationale schaal. Ahold Networking stelt ons ook in staat nieuwe bedrijven snel en succesvol te integreren. De Networking-structuur brengt het beste in mensen naar boven en stimuleert tot innoveren en het realiseren van doelstellingen. In 2001 bestond Ahold Networking drie jaar. In dit jaar heeft Ahold's management opnieuw het vertrouwen in Networking benadrukt. Een nieuw opgerichte stuurgroep gaat de visie die ten grondslag ligt aan Ahold Networking nog verder uitbouwen, de strategie van samenwerking aanscherpen en de performance in kaart brengen. Networking-projecten zorgden voor aanzienlijke besparingen in de bedrijfsvoering, zowel in tijd als geld. Verder droeg Ahold Networking bij aan een betere performance van de onderneming in 2001. Een voorbeeld hiervan is de introductie van het dag- tot-dag-concept voor versproducten, waarbij Ahold Networking ondersteuning bood bij de inkoopsynergie tussen onze Amerikaanse retail-ondernemingen. Dit resulteerde in een aanzienlijke, structurele tijdsbesparing. Een revolutionair energiebesparend winkelconcept werd ontwikkeld bij Stop Shop, waarbij de kennis van energie-experts van over de hele wereld gebruikt kon worden. Nieuwe winkel formules zijn ontwikkeld, human resource manage mentprocessen verlopen efficiënter, IT-systemen werden beter op elkaar afgestemd, bedrijfs ontwikkelingen gaan sneller, allemaal dankzij Ahold Networking. Business Development Category Management Communication - Customer Marketing eCommerce - Finance and Administration - Foodservice - General Management and Strategy - Human Resources - Information Technology - Logistics and Supply Chain - Non-Food General Merchandise - Real Estate - Store Operations -Technical Development and Sourcing 31 AHOLD jaarverslag 2001

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 35