Medewerkers Werving Management development Opleiding en ontwikkeling hiervan is de Global Diversity Task Force, een in december 2001 opgerichte werkgroep, waarin mede werkers uit verschillende werkmaatschappijen het diversiteitsvraagstuk onder de loep nemen. Het merendeel van de werkmaatschappijen ontplooit initiatieven ter stimulering van de diversiteit. Zo kent Stop Shop een trainingsprogramma voor studenten uit minderheidsgroepen. Ook Albert Heijn heeft een uitstekende reputatie vanwege de vele initiatieven op dit gebied. Begeleiden en netwerken zijn binnen de gehele onderneming instrumenten ter stimulering van de integratie en ondersteuning van medewerkers uit deze groepen. Het werven van goede medewerkers, van winkel personeel tot managementkandidaten, is een uitdaging. Ahold gebruikt innovatieve methoden om de juiste kandidaten te bereiken. In toenemende mate trekt Ahold potentiële manage mentkandidaten aan via haar website en de websites van de werkmaatschappijen. In 25 supermarkten van Giant-Landover staan aparte kiosken voor werving en selectie. Naar verwachting wordt dit systeem in de loop van 2002 in alle andere Amerikaanse werkmaat schappijen geïntroduceerd. Ahold heeft een centraal Employment Branding Marketing Model ter versterking van het werkgeversimago. Aangepast aan de plaatselijke behoeften kan dit door alle Ahold-werkmaatschappijen worden toegepast. Management development is voor Ahold een belangrijk aandachtspunt. In 2001 breidde de onderneming haar programma's op dit gebied uit naar Spanje, Brazilië en Polen. De introductie voor Noorwegen, Zweden, Argentinië en Midden-Amerika is inmiddels onderweg. Op deze wijze wil Ahold management ont wikkelen voor de lange termijn en een aantrekkelijke werkomgeving creëren voor talentvolle kandidaten. De ontwikkeling van haar intellectuele kapitaal is voor Ahold cruciaal bij het realiseren van de zakelijke ondernemingsdoelen. Op basis van EVA-principes heeft Ahold een wereld wijd programma ontwikkeld om de ondernemingszin en goede prestaties bij het management te stimuleren en te belonen. Het positieve effect hiervan zal naar verwachting in de loop van 2002 zichtbaar worden. Circa 85% van onze medewerkers neemt momenteel deel aan trainingsprogramma's, cursussen en bij scholing. Hierbij wordt aandacht besteed aan vrijwel alle aspecten van onze onderneming en de sector. Via kennisverwerving vergroten onze medewerkers hun mogelijkheden én die van de onderneming. Zo biedt Ahold Engelse taaltrainingen aan Aziatische mede werkers om hun deelname aan Ahold Networking mogelijk te maken. Om de uitbreiding naar foodservice gestalte te geven, werd in 2001 het interne opleidingsprogramma voor hoger management herdoopt van 'Ahold Retail Academy' tot 'Ahold Academy'. Dit in 1999 gestarte programma stimuleert de ontwikkeling van talentvolle Ahold-managers uit alle sectoren van de onderneming. Tweemaal per jaar biedt de Ahold Academy een twee- weekse cursus, verzorgd door Ahold-specialisten in samenwerking met Cornell University in de Verenigde Staten en Nyenrode University in Nederland. Hieraan namen in 2001 60 leden van het middle management uit 12 landen deel. In diverse markten ontwikkelt Ahold Centers of Excellence om trainingsfaciliteiten te bieden aan haar managers. Hiertoe behoren de Ahold Business School voor Azië, Bomprepo University in Brazilië (geplande start in 2002) en ICA Skolen in Scandinavië. De Ahold Award en de Gerrit Jan Heijn Fellowship streven de integratie na van kennis over detailhandel in programma's op universiteiten en hoger onderwijs. 30

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 34