Maatschappelijk verantwoord ondernemen Weten door meten Ahold-managers en -medewerkers dragen in hun vrije tijd actief bij aan de voedselbanken. Ten tijde van rampen, zoals de aardbeving in El Salvador in 2001, bieden de Ahold-ondernemingen steun met onder andere voedsel, water, informatie en personele inzet. Ten tijde van de zware recessie vorig jaar in Argentinië organiseerden managers en mede werkers van Disco een campagne om meer dan een miljoen maaltijden voor kinderen bijeen te brengen. In dergelijke tijden is 'corporate citizenship' onmisbaar. Na de gebeurtenissen op 11 september in de Verenigde Staten boden Ahold-werkmaatschappijen ondersteuning aan de reddingswerkers in de vorm van tienduizenden maaltijden en een koelvrachtwagen. Verder zamelden zij meer dan 6 miljoen in middels giften van medewerkers, klanten en de onderneming zelf voor het 'American Heroes Fund'. Ook in 2001 continueerde Ahold haar steun aanzienlijke aan Europees en Amerikaans kankeronderzoek, de sponsoring van culturele evenementen en giften aan goede doelen wereldwijd. Maatschappelijk verantwoord ondernemen en duur zaamheid staan bij Ahold hoog in het vaandel. De toegevoegde waarde is echter moeilijk meetbaar. Om op termijn aantoonbaar vooruitgang te boeken op het vlak van duurzaamheid en maatschappelijk verant woord ondernemen dienen de verrichtingen op deze terreinen op dezelfde wijze gemeten en zichtbaar gemaakt te worden als de vruchten van economische activiteiten. Ahold heeft hiertoe een multidisciplinair onderzoeks project gefinancierd aan de Universiteit van Groningen. Hier wordt een praktisch meetsysteem ontwikkeld voor het vaststellen van de toegevoegde waarde van sociaal en maatschappelijk verantwoord en duurzaam ondernemen. In 2001 presenteerde de Universiteit van Groningen de grondslagen van het nieuwe model. In 2002 zullen ook andere toonaangevende Nederlandse ondernemingen participeren in het project. Het model zal worden getest bij drie Ahold- dochterondernemingen gedurende de zomer van 2002. Ahold-werkmaatschappijen steunen America's Second Harvest 28

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 32