Maatschappelijk verantwoord ondernemen Bouwen aan een duurzame toekomst Maatschappelijk en sociaal verantwoord ondernemen geldt bij Ahold voor elke markt waarin de onderneming actief is. Wij proberen de juiste balans te vinden tussen de belangen van al onze stakeholdersklanten, medewerkers, aandeelhouders, leveranciers en de maatschappij als geheel. Wij zijn ervan overtuigd dat een vooraanstaande onderneming tevens een voorbeeldfunctie heeft op het gebied van maatschappelijk verantwoord ondernemen. Wij streven ernaar een kwaliteitsonderneming te zijn in al onze activiteiten. Gemeenschappelijke filosofie Zakelijke uitgangspunten De Low Energy Store van Stop Shop beperkt energiekosten met behulp van daglicht Een toonaangevende rol in maatschappelijk en sociaal verantwoord ondernemen, inclusief aandacht voor het milieu, ligt besloten in de Ahold-filosofie. Wij willen dit meer en meer inzichtelijk maken, zowel binnen als buiten de onderneming. Ahold's werkmaatschappijen delen dezelfde benadering, gericht op onze vier rollen: ondernemer, inkoper voor de consument, werkgever en burger. Ahold verwacht van haar werkmaatschappijen in de lokale markten leiderschap ten aanzien van sociale aangelegenheden en milieu-issues, waarover men directe controle heeft, en dat zij een positieve bijdrage leveren aan de lokale samenleving. Ahold is een zeer geschakeerd mozaïek van gedecen traliseerde werkmaatschappijen in verschillende ont wikkelingsstadia, waardoor een algemene blauwdruk voor maatschappelijk verantwoord ondernemen niet bestaat. Hoewel de basisprincipes wereldwijd geldig zijn, vervult elke werkmaatschappij een unieke rol in haar lokale markt, met eigen prioriteiten en aandachts gebieden, toegesneden op de plaatselijke situatie. Om Ahold's filosofie inzichtelijk te maken, hebben we onze normen en waarden onder de loep genomen en opnieuw verwoord. Op deze manier toont Ahold haar

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 30