Voedselveiligheid LU Si Het is Ahold's hoogste prioriteit de consument te voorzien van optimaal veilige voeding. In toenemende mate moet iedere deelnemer aan de voedselketen kunnen aantonen welke maatregelen getroffen zijn om de integriteit van de producten te waarborgen. Hoewel de aandachtspunten wereldwijd enigszins uiteenlopen, zijn de principes voor een goed voedselveiligheidsbeleid overal gelijk: goed opgeleide medewerkers, controle van procedures bij leveranciers, systeemontwikkeling en het verschaffen van informatie aan de consument. Global Food Safety Initiative Ahold heeft in de jaren 2000 en 2001 een wereld wijd voedselveiligheidsbeleid ingevoerd ter verbetering van de voedselveiligheid bij haar werkmaatschappijen. Iedere onderneming evalueerde de plaatselijke omstandigheden en zette de lokale maatregelen af tegen het Ahold Model Food Safety Program. Aan de hand van de resultaten werd, waar nodig, de plaatse lijke situatie verbeterd. Via Ahold Networking worden de best practices uitgewisseld. Alle ondernemingen beschikken nu over een stringent voedselveiligheids- programma en werken continu aan verbetering. Hoewel preventie het belangrijkste doel is, beschikken de ondernemingen ook over een uiterst effectief 'product recall'-programma en zijn zij uitstekend voorbereid op crisissituaties. Voedselveiligheid raakt onze gehele sector, hier gelden geen concurrentieaspecten. In 2000 initieerden 's werelds toonaangevende foodretailers, met Ahold als voorzitter, het Global Food Safety Initiative. Eind 2001 had het initiatief de steun van meer dan 40 retailers, die gezamenlijk meer dan 80% van de wereldwijde voedselomzet vertegenwoordigen. In 2001 zijn vier hoofdpunten vastgesteld: een benchmark- standaard voor voedselveiligheid die in 2001 is ingevoerd, een wereldwijd snel waarschuwings- en responssysteem, verbeterde communicatie met consumenten en beter gecoördineerde relaties met overheden. ♦ft Ahold-ondernemingen komen tegemoet aan het vertrouwen dat klanten in ons stellen om namens hen in te kopen. 23 AHOLD jaarverslag 2001

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 27