Bruno's Supermarkets In december 2001 nam Ahold Bruno's Supermarkets over (hoofdkantoor Birmingham, AL, werkgebied Alabama, Florida, Mississippi en Georgia). Bruno's is een toonaangevende supermarktonderneming met 185 winkels en een jaarlijkse omzet van circa 1,6 miljard. Bruno's zal nauw samenwerken met de overige Ahold USA-retail- dochters. De activiteiten zijn gericht op versterking van de omzetgroei en op verbetering van de marges, met name door het gebruik van schaalgrootte. De verwachte synergievoordelen uit de integratie van Bruno's bedragen 35 miljoen in 2002, oplopend tot 50 miljoen in 2004. De synergievoordelen uit de integratie van Bruno's in Ahold-USA Retail zullen in 2002 naar verwachting 35 miljoen bedragen Tops presteerde in Cleveland uitstekend van schaalvoordelen en het versterken van de lokale marktposities. Er is vooral voortgang geboekt met het verbeteren van IT-systemen ter bevordering van synergie. Ook de samenvoeging van administratieve systemen op het gebied van financiën en human resources, het versterken van corporate merknamen en het uitbreiden van de gezamenlijke inkoop voor versproducten en producten voor eigen gebruik, zoals winkelinventaris, verliepen succesvol. De werkmaat schappijen hebben zich in 2001 toegelegd op het versterken van de relatie met de klant en daarop gerichte marketing, verbetering van het assortiment, prijsbeleid, nieuwe dienstverlening en activiteiten op de vastgoedmarkt om de beste locaties te verwerven. In 2002 en verder zal het management van Ahold USA-Retail zich richten op het toevoegen van waarde door autonome groei, productiviteitsverbetering en het efficiënt gebruik van kapitaal. om de kosten te verlagen en de prestaties op het gewenste niveau te brengen. Een nieuwe balans tussen prijs, assortiment en diensten zal bijdragen aan de positieversterking. Peapod Sinds augustus 2001 is Peapod volledig eigendom van Ahold. De internetretailer zetelt in Chicago. In 2001 breidde Peapod haar werkgebied uit naar Washington, D.C. en behaalde een aanzienlijke omzetstijging en productiviteitstoename. Synergie Het management van Ahold USA-Retail heeft zich in 2001 gericht op het optimaal benutten

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 19